Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

ubywanie płynu chłodniczego

(1/1)

kupis99:
Panowie i Panie,

Szybkie pytanie, jak często dolewacie płynu chłodniczego do swoich aut ?
Ja w listopadzie dolałem 0.7l Borygo a dziś czyli po 4 miesiącach kolejne 0.5l, dodam tylko że wcześniej w lipcu lub sierpniu też dolewałem.

Zaczęło mnie to zastanawiać, nie mam żadnego wycieku, auto stoi w garażu, gdyby był wyciek to widział bym na posadzce.
Czy nie wydaje wam się to za dużo ?

Może powinienem to zgłosić w serwisie ?

wtom:
Nie zawsze to zobaczysz, jak jest mały wyciek to na gorąco może odparowywać/wysuszać. Czasami jest to w miejscach zagnieceń komór chłodnicy.
Są do tego przyrządy, na zimno zapinasz w układ i robisz małe ciśnienia i patrzysz gdzie wylezie.
Zbiornik wyrównawczy jest typu otwartego? czy w układzie zamkniętym?

kupis99:
Zielonego pojęcia nie mam, ale zgłosiłem tą sprawę w serwisie Jaguara, mają sprawdzić nadciśnieniem czy będzie gdzieś ubytek. Dam znać co powiedzą.

kupis99:
No i mamy werdykt, serwis sprawdził i okazało się że jest nieszczelność przy intercoolerze, zatem naprawa gwarancyjna i intercooler do wymiany,  jak widzicie, sprawdzajcie poziom płynu chłodniczego w swoich samochodach bo ewentualne ubytki wcale nie muszą oznaczać zużycia płynu, tylko jakąś awarię lub nieszczelność, ja cieszę się że zaobserwowałem to teraz i na gwarancji zostanie to naprawione, gorzej jakby gwarancja upłynęła, wtedy na bank ładnych parę złoty w plecy.

bananix:
W mojej przygodzie z Jaguarem, układ chłodzenia to była taka farsa... Raz że silnik zawsze gorący jak w żadnym innym aucie, to kluczowe elementy chłodzenia pospinane delikatnymi rureczkami... Akurat ten aspekt uważam za zmorę. Do końca użytkowania auta kontrolowałem i dolewałem płyn chłodniczy przy jednoczesnym leczeniu wycieków.

Sent from my J9210 using Tapatalk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej