Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Wymiana filtra kabinowego

(1/2) > >>

kupis99:
Koledzy i Koleżanki,

Tak jak pisałem w innym temacie wymiana oleju w tym aucie jest dziecinnie prosta i wręcz przyjemna, ale z wymianą filtra kabinowego to Brytole się nie postarali, śmiem twierdzić, że to najgłupiej schowany filtr kabinowy jaki widziałem, gdzie żeby do niego się dostać trzeba odkręcić kilka śrub, zatyczek i zdemontować pół auta, ale do rzeczy.

Obejrzałem kilkanaście filmików na YT co i jak zdemontować, gdzie są śruby i jakim kluczem je odkręcać, wszystko ładnie/pięknie, tylko że te filmiki dotyczą Jaguarów XE wersji przed liftowych, a przynajmniej tylko takie znalazłem. Odkręcam wszystko co na filmikach jest pokazane i ... dupa nie mogę wyciągnąć schowka, tzn. patrzac z pozycji fotela kierowcy, lewa strona schowka ładnie zaczyna wychodzić, ale jego prawa strona ewidętnie jest jeszcze przykręcona gdzieś, gdzie nie widać, prawdopodobnie do panelu środkowego, któy też należy zdemontować  :-thumpdown :-thumpdown :-thumpdown
No tego jużza wiele, żeby zdemontować pół auta, żeby wymienić cholerny filtr  :-zly :-zly :-zly
Czy ktoś ma może jakieś dobre rady co do wymiany tego cholernego filtra ?

Próbowałem również od zewnątrz od podszybia, ale tam po zdemontowaniu tego plastiku na podszybiu, jest tak mało miejsca, że nie wsadzę tam ręki żeby wyciągnąć stary filtr, a tym bardziej wsadzić i ułożyć nowy.

Kurde nie sądziłem, że wymiana filtra kabinowego mnie pokona ...

piotrrf:
Mnie nie pokonała...warsztat wymienił  :)
Byłem przy tym i powiem, że sprawnie mu to szło.
Za to poprzedni warsztat nie postarał się i złe zamontował klapkę. Z tym, że ja wtedy jeszcze nie byłem właścicielem.
Po zamontowaniu filtra i klapki trzeba było zrobić adaptację.
Nie miałem pojęcia, że nawet taka czynność wymaga komputera.

kupis99:
Ok, filtr wymieniony od zewnątrz, tzn od podszybia, przy ogromnej ekwilibrystyce da radę wsadzić dłoń wyciągnąć stary filtr i wsadzić nowy, uuufff, ręce podrapane, ale filtr zmieniony.

Zbyszek01:
Wymiana nie zaliczona, brak fotorelacji  :-thumpdown

kupis99:
Haha, ok, obiecuję za 10 000km zrobić pełną fotorelację 👍

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej