Autor Wątek: Jaguar x type 2.0 d 2004 r. kombi wymiana oleju, ukł. paliwowy  (Przeczytany 434 razy)

Offline bogdanz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Witam szanownych kolegów

Jestem nowym, kilkudniowym posiadaczem Jaguara X-type 2.0d z 2004r. kombi
i mam kilka pytań do Was, doswiadczonych kolegów odnosnie tego modelu
Najważniejsze dotyczy oleju silnikowego, jaki i ilę żeby bylo ok. Chcę wymienić a nie mam możliwości uzyskania informacji jaki jest zalany i czy przed wymianą zastosować płukankę czy raczej nie.
Pozatym odnośnie układu paliwowego, wiem że ten rocznik jest wrażliwy na złe paliwo, czy stosować jakieś dodatki do ON i ewentualnie jakie. Obecnie wtryski mam po regeneracji i pmpa po sprawdzeniu i jest ok
Bzyczenie pod kierownicą to juz wiem że to czujnik temp. wewn., czy mozna je ignorować czy raczej nie?
Właściwie na chwile obecną to wszystko.
Proszę o posty podpowiedzi, sugestie i z góry bardzo dziękuję. .

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Jaguar x type 2.0 d 2004 r. kombi wymiana oleju, ukł. paliwowy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2024, 09:10:27 am »
To dobrze skonstruowane silniki (poza pompą paliwa o czym na szczecie wiesz i sprawdziłeś).
Zlej olej i zalej 5W30 - kup 6 L starczy (wejdzie ok 5,4L) zobacz jak się zachowuje (kopcenie, branie oleju).
Możesz też przez korek wlewu wsadzić kamerę i zerknąć jak tam z nagarem (choć pole widoku nie będzie super).
Szkoda, że skoro masz takie obawy nie ściągnięto dekla, skoro były wyciągane wtryski i rozpinany układ paliwowy (ten odpowietrzyć to jest masakra).
Na 5W40 też jeździ i nic sienie dzieje.
Płukane zrobił bym po przejechaniu ok 5kkm i potwierdzeniu, że nie nic dziwnego się nie dzieje.
Dodatków do paliwa nie stosuję bo one i tak nic nie dadzą na tą przypadłość.
Czujnik temp. wewn. - nie miałem jeszcze przyjemności (i oby tak zostało).

Offline bogdanz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar x type 2.0 d 2004 r. kombi wymiana oleju, ukł. paliwowy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2024, 10:09:47 am »
Dziękuję za odpowiedź

Wtryski robił poprzedni właściciel, mnie przy tym nie było, przy zakupie widziałem wykresy z diagnostyki kompem na postoju i podczas jazdy.
Zrobię tak jak piszesz, spuszczę stary, wleje nowy 5w30 ze specyfikacja forda i nowy filtr,

Jezeli któryś z kolegów ma jeszcze jakieś sugestie, uwagi itp. to bardzo proszę o posty.
Tak jak pisalem wczesniej, jestem swiezakiem i bardzo sobie cenię porady doswiadczonych użytkowników

Z góry    Dzięki           Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2024, 18:42:34 pm wysłana przez Choina »