Dział Techniczny > E-PACE (2017 - obecnie)

Trwałość silników E-pace

<< < (2/2)

Domino:
Właśnie pytanie co do tych wysokoprężnych silników.  Zastanawiam się nad zakupem e-pace z 2020 r. Z przebiegiem ok 90 tyś i silnikiem 180 KM. Auto samo w sobie mi się bardzo podoba jednak mocno obawiam się tego diesla i usterek silnika o których sporo osób pisze. Ciężko znaleźć opinie i jeśli są nie jest ich zbyt wiele co oznaczać może,  że albo piszą je ci którzy się nacięli i muszą wyłożyć sporo gotówki na remont albo są ci drudzy którzy mają dobre wersje gdzie nic się nie dzieje I od nich opinii się nie usłyszy bo poprostu cieszą się jazdą i nie mają chęci podzielić się tymi dobrymi nowinami. Sam nie wiem w którą stronę pójść- kupować czy jednak darować sobie.

Robik:
Lepiej wyjechać na wakacje niz remontowac silnik - moja rekomendacja jest na NIE.

brawet:

--- Cytat: Domino w Styczeń 04, 2024, 10:55:22 am ---Właśnie pytanie co do tych wysokoprężnych silników.  Zastanawiam się nad zakupem e-pace z 2020 r. Z przebiegiem ok 90 tyś i silnikiem 180 KM. Auto samo w sobie mi się bardzo podoba jednak mocno obawiam się tego diesla i usterek silnika o których sporo osób pisze. Ciężko znaleźć opinie i jeśli są nie jest ich zbyt wiele co oznaczać może,  że albo piszą je ci którzy się nacięli i muszą wyłożyć sporo gotówki na remont albo są ci drudzy którzy mają dobre wersje gdzie nic się nie dzieje I od nich opinii się nie usłyszy bo poprostu cieszą się jazdą i nie mają chęci podzielić się tymi dobrymi nowinami. Sam nie wiem w którą stronę pójść- kupować czy jednak darować sobie.

--- Koniec cytatu ---

Zobacz co ile był zmieniany olej i będziesz wiedział.

Domino:
Według znajomego który go ma w leasingu tk wymienia olej co 10 tyś km. i w skrzyni wymiana po 40 tyś km. Zrobiliśmy tym autem niecały 1 tyś km i przyjemność z jazdy super. Żadnych nieprzyjemnych dźwięków się nie dało zauważyć. Nie wiem jak to było we wcześniejszych wersjach silnikowych ale niby te od 2020 były niby poprawione ale tego nigdzie nie znalazłem jako informacji potwierdzonej. Aktualnie nie mam tego auta bo było jako zastępcze kiedy moje przechodziło naprawę po kolizji. Mam możliwość odkupienia go ale diesla już od wielu lat nie miałem i tutaj dużo niewiadomych stąd moje pytania i obawy. Sam sprzedający sam od siebie robi te wcześniejsze interwały wymiany olejowej ze względu na swój spokój co do eksploatacji.
Jeszcze mam chwilę na zastanowienie się co robić dlatego z góry dziękuję za wszystkie uwagi i spostrzeżenia.

rmazurek:
Mialem epace od nowosci przez 3 lata - padly walki balansujace silnika (wymienione na gwarancji) przy okolo 15tys km. Niestety przez te 3 lata auto zrobilo tylko 20tys km w moim posiadaniu (uzywane przez zone - przez rok na urlopie maciezynskim, pozniej Covid). Calkiem fajnie sie tym jezdzilo i ogolnie proporcje ma fajne (wyglada ok). Jedyne do czego moge sie przyczepic to przyspieszenie (epace to stara, stalowa platforma) bo to ciezkie auto.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej