Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

XJ40 4.0 1991r. nie jedzie na rozgrzanym

(1/5) > >>

Sany:
Cześć,
mam problem z moim XJ40. Może ktoś doradzi co jest przyczyną takiego zachowania. Auto jak jest zimne jedzie jak złoto na każdym biegu i po mieście i na autostradzie. Ale jak tylko się rozgrzeje i rozpędzę się do prędkości autostradowej to po kilku minutach jazdy auto zaczyna tracić obroty i co za tym idzie moc. Obroty spadają do 2000, jak trzymam nogę na gazie to zaczynają spadać niżej aż do w końcu gaśnie. Po przymusowym postoju jak ostygnie, jest w stanie znowu przejechać max. 10 km i sytuacja się potarza. Wymieniłem już przekaźnik i pompę paliwa, czujnik położenia wału, cewkę i świece - nic nie pomogło. Czy ma ktoś pomysł gdzie tkwi problem ?
pozdrawiam
Norbert 

wtom:
Czujnik temperatury dwupinowy sprawdź. Czy trzyma charakterystykę. Być może zalewa go na gorąco

Sany:

--- Cytat: wtom w Listopad 10, 2023, 14:47:47 pm ---Czujnik temperatury dwupinowy sprawdź. Czy trzyma charakterystykę. Być może zalewa go na gorąco

--- Koniec cytatu ---
Dzięki za podpowiedź, sprawdzę i dam info zwrotne czy pomogło

Sany:
Czujnik sprawdzony jest ok. Może jakieś inne sugestie ?

jarek-jerryjag:
Kiedyś miałem przepadek ze w zbiorniku paliwa robiło się podciśnienie zablokowana wentylacja i auto gasło .Prosto sprawdzić odkręcić korek wlewu zbiornika  i sprawdzić czy bez korka nie   gaśnie .
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej