Autor Wątek: Centralny zgłupiał  (Przeczytany 527 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Centralny zgłupiał
« dnia: Listopad 22, 2023, 20:48:08 pm »
Czołem,
Kolejny psikus kocura ...
Otwieram auto z pilota - otwierają się wszystkie drzwi, zamykam odpalam i ruszam, po sekundzie zamki zamykają się we wszystkich drzwiach.
Kończę jazdę gaszę silnik łapię za klamkę i otwierają się tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi mają kołki opuszczone.
Wychodzę zamykam drzwi i klikam pilotem zamknięcie - słychać stuknięcie, moim zdaniem to odezwało się tzw domknięcie ale drzwi kierowcy nadal pozostają otwarte. Teraz otwieram zamki pilotem - posłusznie się otwierają wszystkie, następnie zamykam pilotem i zamykają się wszystkie
Czyli żeby zamknąć samochód muszę go najpierw otworzyć a potem zamknąć :).
Nie działa też poprawnie klawisz nad radiem do obsługi zamka. Da się zamknąć wszystkie zamki ale już otworzyć się nie da, ponowne naciśnięcie tego guzika wywołuje kliknięcie w drzwiach a jak go przytrzymam dłużej to domykają się okna.
Czy macie jakieś pomysły ?
Odpiąlem akumulator w nadziei że się zresetuje i będzie dobrze - ale nie jest.
Piotr

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 279
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: Centralny zgłupiał
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2023, 19:08:49 pm »
 Z tymi alarmami może być sporo problemów ale sprawdź najpierw co piszą w tym informatorze
 
http://www.jagrepair.com/images/TSB/X300/18Security/18-10%20Security%20System%20%E2%80%93%20Fault%20Diagnosis%20Guide.pdf

  zwróć uwagę na symptom #1 na stronie drugiej .
 
I love and hate Jaguars

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.005
Odp: Centralny zgłupiał
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2023, 10:29:30 am »
Otworzyc sie nie da bo mysli, ze masz ktores drzwi otwarte caly czas. Trzeba bedzie rozebrac i posprawdzac mikrostyki i caly zamek przy okazji. U mnie wariuja w X300 tylne prawe, ale z uwagi na to, ze otwieram je rzadko tak juz rok czy dwa sie do tego zbieram.