Autor Wątek: Jaguar S-type 2002polift światła mijania xenon  (Przeczytany 1195 razy)

Offline PiterJag93

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Jaguar S-type 2002polift światła mijania xenon
« dnia: Luty 12, 2020, 13:29:42 pm »
Witam, nie dawno stałem się posiadaczem Jaguara S-Type.

Czy to normalne że światła mijania xenony, włączają się dopiero po naciśnięciu przycisku obok kierownicy do świateł przeciwmgielnych których samochód nie posiada pomimo odpowiedniej pozycji na manetce, poza pozycyjnymi nic więcej nie pali, automatyczne włączanie również nie działa.
Jak to ewentualnie naprawić?

Drugi problem, może nie związany z pierwszym to nie działające ściemnianie lusterek. Tylko lewe boczne lusterko jest non stop ściemnione.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Jaguar S-type 2002polift światła mijania xenon
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2020, 12:49:10 pm »
Lusterko się wylało wkład do wymiany. Światła można zaprogramować żeby się automatycznie załączały przy załączeniu biegu. Halogeny Masza zalanczanie na niczym panelu ,a światła automatyczne działają tylko na zaciemnienie .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline PiterJag93

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar S-type 2002polift światła mijania xenon
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2020, 19:06:46 pm »
Trochę dziwne że przez jedno rozlane reszta też nie działa, a te światła można zaprogramować tylko przez IDS czy są jakieś inne możliwości?

Offline ocelotl

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • 1
Odp: Jaguar S-type 2002polift światła mijania xenon
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2023, 20:03:06 pm »
No i trafiło się ślepej kurze...

Zdaje się, że niedawno nabyłem tenże egzemplarz Jag-a i rzeczywiście xenony załącza się przyciskiem załączającym światła przeciwmgielne (mimo, że takowych w zderzaku nie ma, a powinny być)...
Tajemnica wyjaśniła się dość szybko po rozgrzebaniu elektryki - pierwszy właściciel w Polsce ściągnął auto by z Niemiec lekko uszkodzone (prawy przód) zrobiony nie jest źle ale w ramach oszczędności skrzynka bezpieczników trafiła od S-Type z takim silnikiem (4,2) ale bez xenonów więc zabrakło w niej właściwych bezpieczników i przekaźników. Rzeźbiarz zwany mechanikiem przerobił więc tak przednią wiązkę że zamiast przeciwmgielnych załączają się xenony... nie wiem co jeszcze na grzebał bo nie miałem czasu dokładnie przejrzeć całej wiązki ale wolałbym wymienić na oryginalną (kompletną) i teraz pytania:
1. o ile puszki z bezpiecznikami na portalach są to zwykle przewody mają pocięte - ktoś dysponuje takim kompletem?
2. ktoś wie jak to jest łączone - czy bezpieczniki mają swoją kostkę (u mnie nic nie ma pod skrzynką) czy wiązka jest w całości i kończy się w środku?
3. jakbym miał odtwarzać wiązkę (jest taka możliwość) to czy ktoś ma dostęp do oryginalnych wtyczek (pinów)?

Pozdrawiam
Jaguar S-Type 4,2 '02; EU;
Klubowicz Chrysler300.pl