Autor Wątek: Podniesienie obrotów  (Przeczytany 4693 razy)

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2023, 06:37:24 am »
https://youtu.be/drwl3-TJ1_g
Doskonala reklama naszych silnikow.......

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 10, 2023, 21:52:32 pm »
Sielanka niedrganka długo nie potrwała. Dziś znowu losowe drgania, raz mocne, raz słabe. To mi tylko potwierdza, że problem da się rozwiązać i. I ja go rozwiążę.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2023, 18:17:12 pm »
Mam nadzieję, że w moim silnik  nie jest w takim stanie :/

@wingear Myślałem, ze Twoje poszukiwania wreszcie dobiegły końca i wszystkim nam obwieścisz, że wcale nie trzeba rozbierać silnika. Cóż… szukajmy dalej.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 11, 2023, 21:07:22 pm »
Nadal został mi do wymiany przewód. Dopóki go nie wymienię. nie będę wiedział.
XE 2015 2.0D Automat

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 11, 2023, 22:00:37 pm »
Wymiana przewodu zajmie mniej czasu niz zdjecie oslony silnika :)

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2023, 14:51:56 pm »
Zdecydowanie. Ja wpuściłem tą długodystansową, wymieniłem olej, zamówiłem poduszki i przy wymianie jeszcze raz sprawdzę cylindry.

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 13, 2023, 14:26:31 pm »
A ja u siebie sprawdziłem szczelność poduszek. Chociaż działanie mają takie że podciśnienie z kolektora puszczane jest przez elektrozawór za silnikiem do poduszek silnika to wziełem dużą strzykawe podłączyłem do węzyka od samej poduchy i próbowałem zaciągnąć pużniej wtłoczyć. Prawa trzyma jak dzwon a lewa PSSSS :-gwizd i nietrzyma ani na plus  ani na minus ciśnienie. I teraz zastanawiam się co ją wykończyło moja kolizja z stycznia niegrożna ale cały bok uderzony lub niesprawny układ paliwowy narastające wibracje i w efekcie wypracowanie gumy.Co ciekawe podczas wymiany silnika na nowy wymieniono odrazu poduszki na nowe i amortyzator drgań tłumika. Apropo oznaczeń to końcówka KA poduchy umnie jest w automacie. Założone serwis w Niemczech. Po wymianie poduchy dam znać . Ale obstawiam układ paliwowy .

Czy zna ktoś wartość ciśnienia dopuszczalnego w skrzyni korbowej. Troche niepokoi mnie ten wyziew z bagnetu i korka.Szukałem w serwisówce ale nieznalazłem. Natomiast jest informacja o zasysanym powietrzu w dolot ,podciśnieniu ,wartościach i wskazówkach co do objawów niedomagań silnika.(przypuszczalnych oczywiście).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2023, 13:08:22 pm wysłana przez MicGin »

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2023, 12:00:24 pm »
Jak ręką odjął. Wymiana poduchy. Uszkodzona. Jest patent na sprawdzenie. strzykawą zaciągnąc powietrze ma trzymać. Rozciołem poduche w środku wytarty dziurawy miech poduszki. 90 tyś wytrzymała.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 16, 2023, 10:13:04 am »
@Robik wężyk to jest robota odepnij i wepnij. Tylko ciągle brak czasu i podnośnika. Ale chyba coś mi sie udało w tej kwestii ogarnąć, to zrobię to wraz z wymianą oleju.
@rexmarek6 głupie pytanie, ale jakiej konkretnie strzykawki używałeś? Większej takiej czy jak? Jakie było zachowanie? Cofało ja spowrotem na dobrej poduszce, a na uszkodzonej już nie?
XE 2015 2.0D Automat

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 16, 2023, 13:02:22 pm »
Największa strzykawa z apteki 100ml. Można sie podpiąć zaraz za zaworem sterującym między grodzią a silnikiem na wysokości głowicy tylko wtedy niebędziesz wiedział która jest walnięta hyba że zaciągniesz strzykawą i odbija z powrotem. Wtedy wygląda że obie w porządku. Jeśli nie to każdą z osobna. Pod samochód zdjąc osłone i rozczepić wężyki. Ogulnie przy zaciąganiu powinna strzykawa po puszczeniu wrucić spowrotem.

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 19, 2023, 09:35:29 am »
Ja wymieniam poduchy w przyszłym tygodniu. Właśnie wczoraj do mnie przyszły. Mam nadzieję, że po wymianie ulży mi tak samo, jak koledze.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 19, 2023, 09:42:09 am »
W trasie stosowałem dolewkę K2 do czyszczenia DPF do baku. Przed wyjazdem użyłem środka do czyszczenia wtrysków i zaworów - też dolewanego do baku.

Jaki dokładnie preparat użyłeś do czyszczenia wtrysków i zaworów ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 22, 2023, 21:55:10 pm »
Liqui Moly 5128 użyłem poprzednio, teraz zamówiłem i użyję Motul Diesel Injektor Reiniger.
XE 2015 2.0D Automat

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 27, 2023, 11:23:44 am »
Właśnie wracam z wymiany poduszek iiii jest cisza jak makiem zasiał. Nie trzęsie!!! Robik, że ja Cię od początku nie posłuchałem 😅

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 27, 2023, 21:23:03 pm »
Te silniki wykańczają poduchy, wygląda na to że wymiana po 50 tyś nalotu jest wręcz wymagana. Chyba nie na darmo zawiesili ten silnik na poduchach powietrznych bo te wibracje samego silnika są bardzo duże. U mnie po płukance i wymianie oleju na nowy połowa mniej dymu z korka i bagnetu teraz nawet nie pluje olejem. 15 tyś zrobiłem na oleju bo troche przyspałem. przedtem wymiany co 37 tyś  :-clap.Jeśli silnik są coraz bardziej wysilone to gdzie tu sens i logika wydłużać interwały olejowe. W hydraulice siłowej filtruje sie oleje i oczyszcza ciekawe kiedy ktoś zacznie czyścić ten olej silnikowy i lać go z powrotem. Niewiem jak u was ale umnie przy serwisach pisało że odnowa filtra np. powietrza a nie wymiana.