Autor Wątek: Podniesienie obrotów  (Przeczytany 4689 razy)

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2023, 22:48:39 pm »
@Kamil1 jak masz przebieg w samochodzie ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2023, 17:25:08 pm »
180tys

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2023, 18:52:42 pm »
Wychodza zapewne interwaly olejowe co 30Kkm. Powodzenia w uzdrawianiu kota!

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2023, 20:26:56 pm »
Tak, gdyby w serwisie wymieniali olej z taką częstotliwością jak my tu wszyscy, to pewnie problem by się nie pojawił. Zakładam, że te osoby, które zastanawiają się dalej co tak trzęsie całą karoserią, to niestety jest to problem, który solidnie pociągnie po kieszeni, a nie przewód czy inna pierdoła. Mam tylko nadzieję, że nie będzie konieczna wymiany całego silnika.

 Jak komuś się przyda informacja, którą na ten moment uzyskałem, to nie można kupić do Jaguara osobno pierścieni. Trzeba je kupić razem z tłokami.

Dzięki, jednak jak teraz na niego patrzę, to mam ochotę go zezłomować.

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2023, 21:12:58 pm »
W chinach są dostepne :)

https://a.aliexpress.com/_EIISajF
 

Moze warto by bylo zrobic mu jeszcze plukanke silnika Bezapelacyjnie koszty naprawy ida w dziesiatki tysiecy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2023, 21:21:44 pm wysłana przez Robik »

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2023, 08:29:57 am »
Zamawiałeś już coś może z tej firmy?

Będę rozmawiał o tym płukaniu. Nie chce, żeby był to zabieg tymczasowy.

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2023, 08:33:12 am »
Z tej konkretnie firmy niv nie zamawialem, ale mam dobre doswiadczenia z innymi producentami z chin. Potrafia robic trwale rzeczy tylko zazwyczaj musza one tez swoje kosztowac.

Ja bym aprawdził płukanke, koszt niewielki a efekt moze byc zadowalajacy. Niektorzy chwala tez ceramizery, ale osobiscie nigdy go nie stosowalem.

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 30, 2023, 09:55:41 am »
Na pewno w środku jest jeden wielki syf. Kupiłem go, jak miał 120tys. Od tego czasu olej był 4 razy wymieniany, ale wcześniejsze wymiany na pewno nagromadziły ogromne ilości nagaru.

Tak dobrze się nim jeździ, a producent tak skraca jego żywot. Biznes musi się kręcić, ale nie po takim przebiegu 😏

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 04, 2023, 21:12:34 pm »
180tys

Śmieszy przebieg na diesla. Ten silnik powinien zdecydowanie więcej wytrzymać.

Ja mam u siebie przebieg 76 tyś km ale coś czuję, że prędzej czy później tez skończy się generalnym remontem pojazdu...

Wcześniej miałem BMW 730d z przebiegiem 370 tyś, jeździłem nim ponad 5 lat zrobiłem lekko ponad 100 tyś km i totalnie nic się nie zepsuło. Sprzedałem pojazd sąsiadowi, on jeździ dalej a silnik jak dzwon :) Niestety takich silników już się nie produkuję bo się nie opłaca producentowi...
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 04, 2023, 21:47:43 pm »
Kiedys blok był zeliwny, łańcuch rozrzadu szeroki na dwa palce, a z 2L pojemnosci wyciskano120KM i silniki robily 500kkm bez remontu. Te czasy bezpowrotnie mineły, niestety w tej marce mamy do czynienia z kilkoma negatywnymi czynnikami: beznadziejne interwaly olejowe, wiele slabych punktow(tloki, balance shaft, turbo, adblue), niewielka podaż części vs popyt, zakonczona produkcja silnikow, coraz trudniej o uzywane slupki w dobrym stanie, malo warsztatow wyspecjalizowanych w obaludze tej marki. Linia nadwozia, charakterystyka ukladu jezdnego jak dla mnie wzorowa, gdyby nie te silniki.... to pewnie pozostalby ze mna zdecydowanie dluzej.

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 04, 2023, 23:32:41 pm »
 U  mnie te drgania pojawiły sie z dnia na dzień. I wydaje mi sie że po pełnym  tankowaniu. Jeśli kolega muwi że na 4 cylindrze słabe ciśnienie to ciekawe czemu chek sie nie zapalił .Pewnie skład spalin sie zmienił.

Offline rexmarek6

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 04, 2023, 23:45:58 pm »
W moim pierwszy silnik dojechał do 190-200tyś i został wymieniony jeszcze na gwarancji w niemczech. Próbowałem dowiedzieć sie dlaczego został wymieniony. Niema szans,niema wpisów w książce wogle to sie ledwo przyznali po naciskach z mojej strony bo wyczaiłem na bloku inną date produkcji. Obecnie mam przejechane na tym motorze 80 tyś i są wibracje na postoju. Rzeczoznawca który oglądał muj egzemplarz muwił że spotkał się już kilka razy z takimi egzemplarzami w których był wymieniony motor. Oczywiście osprzęt pozostawiają stary.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2023, 18:33:31 pm »
Nie twórzcie koła na nowo. Te silniki tak mają, są zwalone konstrukcyjnie i tyle.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Kamil1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Jaguar XE 2015 diesel
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2023, 20:22:56 pm »
Właśnie też się zastanawiałem na tymi cylindrami. Dlaczego samochód nie dał żadnego znaku? Wyobraźcie sobie, że pojechałem jeszcze do serwisu na diagnozę i powiedzieli, że jedna poduszka nie pracuje, a kompresji nie sprawdzą. Chyba, że na moją odpowiedzialność, bo świece mogą się złamać 🤦🏼 Tydzień zastanawiałem się nad kupnem tego samochodu i jak się okazało to była najgorsza motoryzacyjna decyzja do tej pory, a tu rok jeszcze trzeba jeździć. Najwyżej ktoś dostanie w prezencie nowy silnik 🤷🏼

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Podniesienie obrotów
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2023, 14:36:43 pm »
2500 km w tydzień - wyjazd wakacyjny za granicę. To co dziś zauważyłem, jak jechałem, to praktycznie żadnych wibracji - musiałem się wysilić, żeby coś poczuć. Podczas jazdy przy spadających obrotach tak samo nic. Zatrzymywałem sie wielokrotnie na światłach i nic. Silnik zarówno zimny, jak i ciepły. Czyli idzie w dobrym kierunku. W trasie stosowałem dolewkę K2 do czyszczenia DPF do baku. Przed wyjazdem użyłem środka do czyszczenia wtrysków i zaworów - też dolewanego do baku. Wężyka podciśnienia nadal jeszcze nie wymieniłem, ale co się odwlecze, to nie uciecze. W każdym razie kwestia wibracji jest do wyeliminowania, więc nikt mi już nie powie, że to diesel i tak ma być - chyba że mu już mózg wytrzęsło.
XE 2015 2.0D Automat