Dział Techniczny > Przydatne informacje

gdzie na schemacie jest rozpis pinów wtyczki

(1/2) > >>

p123:
Cześć
Załączyłem stronę manuala ze schematem fotela
Fotel w naturze podłączony jest dwiema kostkami - jedna do poduszki i druga do sterowania fotelem
Kto mi powie jak na tym schemacie zidentyfikować piny złączki - 8 kabelków 3 grube i 5 cienkich
Chcę podłączyć fotel w aucie który nie ma wiązki dedykowanej do fotela wypasionego.
Piotr

PeterX:
Nie ma, ale masz podane numery pinów i gniazda na seat switch pack i seat module, kolory kabli no i konkretne funkcje pod pinami na seat switch pack i już po tym możesz dojść co jest doczego. Druga możliwość to sprawdzenie przewodności multimetrem po numerze pinu z jednej strony i rozpiętej złączce z drugiej. Opisy pinów na konkretnych modułach znajdziesz zapewne w manualu, który przywołujesz.

p123:
Zakładam że ten fotel musi mieć podłączenie do plusa i do masy , do tego podłączenie modułu na drzwiach kierowcy z guzikami pamięci, dodatkowe dwa kabelki to sygnalizacja zapiętych pasów. Masę mam bo kabelek ma ucho pod śrubę w podłodze. Pytanie jak na wtyczce 10-cio pinowej białej którą przypięty był fotel do instalacji samochodu znaleźć gdzie jest plus zasilający moduł sterowania fotela. Mam dwóch kandydatów - zdecydowanie grubsze , takie jak masa, mam wrażenie że jeden idzie do gniazda przekaźnika do podgrzewania czyli ten drugi musi być tym plusem , pozostałe kabelki wiązki są zbyt cienkie żeby wytrzymały prąd potrzebny do ruszenia silnikami fotela. Ale tak tylko gdybam i boję się że puszczę z dymem moduł sterowania w razie błędu
Piotr

p123:
Wygląda na to że łatwo nie będzie.
Po analizie schematu połączeń fotela uznałem że wystarczy do niego doprowadzić plus i masę i zacznie działać sterowanie - na pamięciach mi nie zależy, wystarczy mi samo sterowanie siedziskiem i oparciem .
W życiu nie zakładałem, że fotel musi być podłączony do SCP Network, czymkolwiek to jest, po to żeby ruszył ten sterownik który jest pod fotelem.
Czy ktoś wie co trzeba doprowadzić do pinów SM3-10D i SM3-9D ? - na schemacie górny prawy róg modułu kontrolera fotela.
A może wystarczy tam zapodać stałe +5v bo nie wiem jak znaleźć tą sieć : The SCP network (standard corporate protocol [Ford version])
Pomocy
Piotr

rmazurek:
...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej