Autor Wątek: Temperatura powietrza zasysanego  (Przeczytany 836 razy)

Offline Maverick86

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Temperatura powietrza zasysanego
« dnia: Kwiecień 16, 2023, 20:55:20 pm »
Witam.
Na aplikacji pokazuje mi temperatura powietrza zasysanego -40stopni. Podłączałem u kumpla obd reader i u niego ok. Teraz pytanie czy ten czujnik to jest ten zaznaczony na czerwono? Bo przekładałem czujnik od kumpla u którego po podłączeniu i sprawdzeniu działa ok a u mnie wciąż pokazuje-40 stopni ( na jego czujniku)

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Temperatura powietrza zasysanego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2023, 12:06:17 pm »
Jak dobrze kojarzę to jest czujnik temperatury ale dla obwodu turbiny. Czujnik temperatury powietrza zasysanego masz na jednym z przepływomierzy według mnie. Spróbuj je podmienić i sprawdź.
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline Maverick86

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Temperatura powietrza zasysanego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2023, 13:39:33 pm »
Sprawdzę na weekend jak będę miał chwilę. Jak dobrze rozumiem to mam zamienić te dwa czujniki które są na rurze za filtrem powietrza

Offline mbmastermx

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Soft kitty, warm kitty, Little ball of fur.
Odp: Temperatura powietrza zasysanego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2023, 19:10:24 pm »
Dokładnie tak. A najlepiej jakbyś miał od kogoś na podmiankę aby wykluczyć uszkodzenie przewodu. Czy masz jakiś błąd obd z tego tytułu? Mam ten sam silnik sprawdzę co u mnie czyta ten czujnik.
Jaguar XF-S 2009
Jaguar XF-R 2009

Offline Maverick86

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Temperatura powietrza zasysanego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2023, 19:50:09 pm »
Na obd nie ma żadnego problemu. Około rok temu wymieniłem jeden z czujników MAF na rurze  bo błąd wyskakiwał. Po wymianie błędów brak. Ale na aplikacji temp. -40 wcześniej nie sprawdzałem. Dopiero od kilu miesięcy zauważyłem że coś nie tak

Offline Maverick86

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Temperatura powietrza zasysanego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2023, 16:08:00 pm »
Update
Sprawa rozwiązana. W tamtym roku mechanik wymieniał mi MAF sensor. I musiał kupić mi jakiś beż czujnika temp. Po zamianie czujników wszystko działa jak trzeba. Dziękuję za pomoc jcpf-animated