Autor Wątek: Uchwyt na telefon komórkowy  (Przeczytany 3547 razy)

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Uchwyt na telefon komórkowy
« dnia: Listopad 15, 2016, 13:12:10 pm »
Witam,

Szanowni posiadacze, jak sobie radzicie z telefonem? Tzn pewnie dobrze sobie radzicie, ale gdzie go trzymacie? Czy macie jakieś patenty na uchwyt tak, aby można było korzystać z nawigacji w telefonie, tzn inne rozwiązanie niż położenie na płasko w miejscu na kubki? Jestem ciekaw, jakie macie patenty :-gwizd

p.s. Jasne, też mam nawigację wbudowaną. Ale z całym szacunkiem - google z nakładką yanosika lepiej radzą sobie z korkami i zagrożeniami "innego" typu ;)
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A (był)
2004 XJR 4.2 SC

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2016, 13:25:56 pm »
Witaj :) Ja z bratem zakupiłem do naszych samochodów uchwyt magnetyczny samochodowy (dostępny na alledrogo). Robi robotę, telefon trzyma się stabilnie (na gps nie próbowałem). W zestawie dostajesz kilka blaszek rozmiaru złotówki, wkładasz je pod obudowę telefonu lub montujesz taśmą dwustronną i zaczepiasz to do magnesu który znajduje się na uchwycie. Sam magnes jest dość mocny, musiałbym wpaść w sporą dziurę żeby mi się telefon "wypiął". Na pewno są gdzieś w internecie filmiki jak to wygląda podczas jazdy. Sam uchwyt montujesz tam, gdzie Ci jest wygodniej (posiada mocną taśmę).

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2016, 14:11:55 pm »
To rozumiem w S-Typie, czy w XF? Też się zastanawiam nad rozwiązaniem magnetycznym, ale... gdzie go przykleić? Na górze deski skóra, z przodu deski amelinium... A jak później człowiek będzie chciał zdemontować, to obawiam się, czy nie zostaną trwałe ślady...?
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A (był)
2004 XJR 4.2 SC


Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2016, 14:37:15 pm »
Wybacz że dopiero teraz odpisuję, nie zauważyłem, że temat jest w dziale XF. Nie wiem jak to wygląda z XF z miejscem, u mnie w S' deska jest bardzo dobrze wyprofilowana pod ten uchwyt :) Podsyłam Ci fotki jak to wygląda u mnie. To białe to tablet przekątna 8 cali, mam do niego przymocowaną blaszkę z kompletu. Na kolejnych fotkach masz sam uchwyt na desce, później jeszcze dwie z zamontowanym tabletem i telefonem (przekątna telefonu 5,3 cala). Jeśli chodzi o ślady to kleju to nie mam pojęcia, na chwilę obecną nie myślę o demontażu, ale zawsze możesz spróbować z pomysłem kolegi Darciowezu.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2016, 10:45:04 am »
To rozumiem w S-Typie, czy w XF? Też się zastanawiam nad rozwiązaniem magnetycznym, ale... gdzie go przykleić? Na górze deski skóra, z przodu deski amelinium... A jak później człowiek będzie chciał zdemontować, to obawiam się, czy nie zostaną trwałe ślady...?

Kulkowy uchwyt magnetyczny, taki jak ten:
https://www.niteize.com/product/Steelie-Car-Mount-Kit.asp
Kulkę przymocowujesz od wewnątrz pokrywy schowka między fotelami (widziałem na jakimś forum anglojęzycznym). Jako nawigacja sprawdzi się tak sobie (ekran za nisko), we wszystkich pozostałych zastosowaniach może być. Za to estetyka - pierwsza klasa, nic nie wystaje, kształty kokpitu pozostają dziewicze ;-)

Jest jeszcze uchwyt montowany w CD:
https://www.quietpc.com/mountek-ngroove-snap2?gclid=CjwKEAiAgKu2BRDu1OGw3-KXokwSJAB_Yy2QleZU8st6xk74WlP9bkPYdKPjkih0BBaQS9deQfyG_BoCo-7w_wcB

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2016, 13:34:54 pm »
Witajcie.

Ja osobiscie polecam produkty firmy BRODIT.

W swoim mam cos takiego:

http://www.brodit.co.uk/brodit/vehicles/Jaguar/XF/2010/634201.htm

jest jeszcze druga opcja do XF ktora montuje sie na nawiewy:

http://www.brodit.co.uk/brodit/vehicles/Jaguar/XF/2010/654200.htm

jednak nie za bardzo mi pasowala.

Do tego trzeba oczywiscie dokupic uchwyt deykowany to telefonu - wtedy masz pewnosc, ze telefon jest pewnie zamontowany.   

O dziwo w uchwycie do mojego poprzedniego telefonu (samsung galaxy s5) miesci sie idealnie iphone 6/7 w pokrowcu wiec nie musialem wymieniac tego elementu  :)

Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline wojtek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2016, 14:57:30 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wydaje mi się, że chyba najbardziej odpowiedni sposób do moich zastosowań to będzie połączenie pomysłu Rmazurek czyli uchwytu dedykowanego Brodit na deskę oraz uchwytu magnetycznego kulkowego, który byłby przyklejony właśnie do tego uchwytu Brodit.

Pozdrawiam
2016 XF 3.0 SC (był)
2008 XF 4.2 N/A (był)
2004 XJR 4.2 SC

Malfoy

  • Gość
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2016, 20:29:00 pm »
Mam chyba jeszcze uchwyt dedykowany właśnie pod XFa .

o taki : http://www.uchwyty-samochodowe.pl/jaguar-xf-since-032009-p-2098.html?language=en&osCsid=e90d52019dbdb5ba1aae750cd032cea5

lepszego nie widzialem :)


Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Uchwyt na telefon komórkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2023, 14:23:39 pm »
ja wyłączyłem zamykanie kratek po zgaszeniu i dałem uchwyt właśnie w kratke tylko dość często gubi sygnał GPS a wystarczy położyć tel. obok wybieraka biegów i tam jest ok.
Teraz szukam jakiegoś uchwytu żeby tam go zamontować.