Autor Wątek: Ciśnienie paliwa na szynie x308  (Przeczytany 568 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Ciśnienie paliwa na szynie x308
« dnia: Styczeń 18, 2023, 11:47:03 am »
Cześć
Co jakiś czas powraca u mnie problem długiego kręcenia rozrusznikiem na zimnym.
Postanowiłem w końcu pomierzyć ciśnienie paliwa no i wygląda na to że to 2 bary - mierzone na odpowietrzniku szyny. Przeczuwam, że to za mało.
Po zdjęciu wężyka podciśnienia na regulatorze ciśnienie skacze do 2.5 bara
Jak założę na regulator rurkę i dmucham albo zasysam to ciśnienie się zmienia - zakładam więc że on działa.
Spróbuję pomierzyć ciśnienie przed tym regulatorem.
Czy ktoś wie jakie te ciśnienia powinny być ?
Dzwoniłem do Jaguara na Waszyngtona - odpowiedzieli mi że nie mogą mi zdradzać tajemnic serwisowych, traktują to jako ich "know how" i mi nie powiedzą.
Pozdrawiam
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Ciśnienie paliwa na szynie x308
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2023, 11:55:53 am »
40-45 psi. jakkolwiek to nie jest takie proste wiec poczytaj zalaczniki, tam masz wszystko dokladnie wyjasnione, wlaczajac jak wszystko przetestowac.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Ciśnienie paliwa na szynie x308
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2023, 12:20:25 pm »
Dziękuję za materiał.

8. Start the engine and record the fuel pressure reading.
• As a guide, the fuel pressure should be approximately 3.0 bar (44.1 psi) with the regulator disconnected.
9. With the engine still running, reconnect the vacuum hose to the pressure regulator and record the reading.
• The pressure should drop to approximately 2.6 bar (38 psi) when the vacuum hose is reconnected.

słowem mam za mało o 0,6 bara cyli 20 % - zabierać się za koszmarną wymianę pompy - chyba nie ma wyjścia ...
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Ciśnienie paliwa na szynie x308
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2023, 12:47:17 pm »
Filtr paliwa? zablokuj na chwile wezyk powrotny paliwa i zobacz co sie dzieje z cisnieniem.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Ciśnienie paliwa na szynie x308
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2023, 14:33:55 pm »
Gdzie radzisz go zablokować - dobrać się do rurek na wyjściu z baku ? ciasno tam jak nie wiem.
Na YT jest filmik gdzie gość wycina brutalnie rewizję w tylnej półce i tamtędy wyciąga pompę bez demontażu zbiornika.
Wyciąganie zbiornika to trauma a do tego można szkód narobić.
Piotr

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Ciśnienie paliwa na szynie x308
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2023, 16:38:17 pm »
Przy szynie pod maską gdzieś mam nadzieję jest dostęp gdzieś do gumowego węża powrotnego? Nie wiem dokładnie jak to wygląda w x308 bo sam mam x300 i tutaj jest od razu widoczny. Bak nie jest jakoś trudno wyciągnąć jakkolwiek musisz koniecznie mieć narzędzia do rozłączania tych szybko złączek na przewodach, bez nich nawet nie zaczynaj. To takie kolorowe zazwyczaj wsuwki które wciskasz na przewodach i bez problemu wtedy się rozłączają i dopiero wtedy możesz na spokojnie targać już bak.