Dział Techniczny > Technika ogólna, Literatura
Współczynnik rozrzedzenia oleju..
piotrrf:
Wiadomo o co chodzi. Jednak jakie jednostki miary wchodzą w grę?
Procenty, mililitry czy coś innego?
Pierwszy pomiar zrobiony był niedługo po wymianie oleju..z 3 tys.km zrobione.
Drugi pomiar około 8 tys.km przebiegu na tym oleju.
Stan oleju na bagnecie bez zmian.
Zawsze od wymiany do wymiany tak samo.
Z tym, że czasem nie mam szans na dokończenie wypalania DPF i tak to wygląda.
Można powiedzieć, że płynu w silniku tyle samo ale jakość oleju już nie. Dlatego warto wymieniać wcześniej bo właściwości smarne spadają i można narobić sobie problemów.
A jeszcze takie osoby co idą w zaparte, że 34 tyś.km jest właściwe mogą pisać, że to zła konstrukcja. Druga sprawa to, które filtry są wstanie filtrować olej tak długo bez szkody dla silnika.
Jeden z użytkowników wysłał do ekspertyzy olej z silnika i stwierdzono, że nie jest właściwy dla tego silnika.Zalecono zmianę na inny. O innych parametrach. Jak do tej pory jest zadowolony.
a1410:
Wszystko zależy od tego jak jeździsz i jaki olej wlewasz. Jeżeli robisz długie trasy i używasz oleju w specyfikacji LL, to spokojnie możesz wymieniać co 20tys. a w benzynach nawet co 25, ale jeżeli jeździsz głownie po mieście i masz zalany olej bez LL, to wymieniaj co 10-12 tys. max, a benzynie 12-15
Pozdrawiam
piotrrf:
Przewaznie jezdze na dlugie odcinki ale ostatnio do pracy dojezdzam i to tylko 20 km w jedna strone.
Olej MILLERS w specyfikacji JLR.
Wymiana max 12 tys.km.
Pytanie brzmialo,w jakich jednostkach miary podawane sa dane o rozrzedzeniu oleju.
Moze ktos ma taka informacje?
Driv3rrrr:
W procentach. Czyli jak masz 0,8 to oznacza 0,8% paliwa w oleju silnikowym. Z czego wyniki wyższe niż 2% zmieniają już "zachowanie" oleju.
piotrrf:
Z pewnoscia spowodowane jest tym,ze jadac do pracy nie dopalil sie DPF.
Raczej nie dojdzie wyzej ,bo czesciej zmieniam olej niz zalecaja.
Zastanawiam sie jak musi dostawac w d... silnik i osprzet przy wymianach 34 tys.km a np. tez nie dopalal sie DPF.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej