Autor Wątek: Paski wielorowkowe-jaka długość do 2.2D  (Przeczytany 374 razy)

Offline guma157

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Bartozz
Paski wielorowkowe-jaka długość do 2.2D
« dnia: Lipiec 28, 2022, 22:27:33 pm »
Witam wszystkich.
Zarejestrowałem się kilka dni temu i po raz pierwszy wrzucam post.
Proszę o wyrozumiałość jeżeli powielam temat lub nie trafiłem w dobry dział z zapytaniem👍
Od niedawna do rodziny trafił X-type (x400) 2.2D 155KM/114kW QJBA z 2005r.
Na tą chwilę ogarnąłem jedynie serwis olejowy, przymierzam się do wymiany pasków (stan tragiczny) i tutaj pojawił się problem🤦🏼
Pyt. Nr 1 jaka długość?
Paski Wielorowkowe:
1.pompa wspomag.
                            contintech 4PK735
                            Gates        4PK738
                            Dayco       4PK736
                            Optibelt.    4PK740
                            Optibelt     4PK737
2.pompa wody, alternator, klima
                             Dayco.       6PK1640
                             Contintech 6PK1642

Pytanie nr 2.
Kolektor dolotowy + egr są do czyszczenia. Zastanawiam się nad zakupem nowych uszczelek.
Widziałem, że można Kupić kpl. lub na sztuki, ceny mają straszny rozrzut i chciałbym zweryfikować czy cena=jakość? Może macie jakiś sprawdzony zestaw i firmę uszczelek? (Gumowe prostokąciki + egr + ta cienka blaszka)

Pytanie nr 3.
Układ chłodzenia:
Czy wystarczy wymiana samego wkładu termostatu? Przy okazji braku płynu, zajrzałbym do pompy wody - silnik na łańcuchu i „dziwna” pompa wody na pasku micro to dla mnie nowość (->1.9TDI💪), na jakiej podstawie wymienia się pompę wody? czy można sprawdzić/zweryfikować jej stan?
Jeśli musiałbym kupić nową sytuacja identyczna jak w temacie pasków😳
Z pokrywą, bez pokrywy, kolejna dekiel z tworzywa, aluminium, jakaś masakra nie wspominając o przepaści cenowej.
Dziękuję z góry za zainteresowanie pomoc i dobre rady.





                             

X-Type 2.2 155KM/114kW QJBA 2005r.

Online gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Paski wielorowkowe-jaka długość do 2.2D
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2022, 11:53:32 am »
ad 1.
Niestety nie znam długości więc nie pomogę. Ale katalog to katalog i nie przypominam sobie przy zmianie niespodzianek (daaawno temu robiłem).
ad 2.
Uszczelki to uszczelki - takie niebieściutkie kupiłem jakiś czas temu najtańsze co było na znanym portalu i działają.
Nie ma co przesadzać.
ad 3.
Termostaty masz dwa mały i duży. O wkładach nic mnie nie wiadomo.
Mały masz zaraz przy pompie wody.
Pompa wody może cieknąć w dwóch miejscach na stopie przy bloku silnika i na łączeniu z pompą wspomagania.
Uszczelka przy bloku sinika jakaś blaszka cieniutka - mnie ona nie przekonała - producent pompy dorzucił coś chyba korundowego więc to zamontowałem mimo że kupiłem tamtą przy okazji. Na łączeniu pomp wody i wspomagania jest zaś gumowa uszczelka dołączana do pompy.
Pompę zamontowałem ostatnio (listopad 21) u siebie SRL za ok 100zł - działa wszystko pasowało.
Nie chciało mi się weryfikować przy tej cenie skąd przecieka.
Jak będziesz wyciągać ja to od razu wal nowy termostat mały - szkoda zdziwień później bo ta sama robota.
Przy okazji zerknij na pompę wspomagania czy nie wyje na maksymalnym skręcie i czy w zbiorniczku płyn nie gazuje się jak cola.