Autor Wątek: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika  (Przeczytany 2620 razy)

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2022, 13:30:29 pm »
Najprawdopodobniej winny jest u mnie słaby aku. Jest do wymiany. Nie działa mi już start/stop. Na przeglądzie też wskazali go do wymiany. Jest zamówiony, powinien być w przyszłym tygodniu. To też mi zasugerował mechanik, że z powodu niedostatku prądu system się nie uruchomił. Mam nadzieję że problem się już więcej nie pojawi i wszystko bedzie działać prawidłowo po zmianie aku
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2022, 21:28:55 pm »
Mam nadzieję, że wymiana pomoże i nigdy więcej nie będziesz miał problemu.
Ja mimo wymiany co pewien czas mam małe stresy związane z autem. Pomaga podładowanie  aku. Spadek napięcia o naprawdę małe wartości powoduje błędy.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • The White Cat
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2022, 22:43:10 pm »
kurcze u mnie aku ma 7 lat, w aucie zamontowane dwa piece do muzyki o sporym poborze prądu... i nic się nie dzieje
fakt że od 5 lat mam odłączony start/stop, to zapewne oszczędza akumulator

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 30, 2022, 21:22:38 pm »
Dezaktywacja Start/Stop z pewnością wpływa na żywotność zarówno aku, jak i całego silnika. U mnie akurat aku jest fabryczne od nowości i już się wysłużyło.
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2022, 09:10:54 am »
kurcze u mnie aku ma 7 lat, w aucie zamontowane dwa piece do muzyki o sporym poborze prądu... i nic się nie dzieje
fakt że od 5 lat mam odłączony start/stop, to zapewne oszczędza akumulator
Auto mam ponad rok,gdy kupilem odrazu byly problemy z aku.
Po wymianie, jest ich mniej ale raz sie zdarzylo,ze auto wogole nie reagowalo na przycisk start. Co dziwne niedawno robilem spore odleglosci i niemozliwe by aku bylo puste. Sprawdzilem testerem i bylo OK.
Mimo oznak wskazujacych na slaby aku ,mechanik stwierdzil ze jest blad w przesylaniu danych w kompie.
Na szynie CAN ,chyba tak mowil. Tego bledu nie da sie usunac.Nie pokazuje sie nigdzie ale specjalistycznym sprzetem da sie go wykryc.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 12, 2022, 20:19:41 pm »
Dziś wymienili mi aku - mondzioły po prostu odpieli i założyli nowy - bez podtrzymania. Ciekaw jestem, jakie to będzie miało konsekwencje. W każdym razie znowu działa mi system Start/Stop. Muszę wyrobić sobie nawyk go wyłączać po odpaleniu auta. System musi zostać, inaczej nie przejdzie mi przeglądu w DE. Aczkolwiek 98% jeżdżę po autobahnie, więc raczej mało będzie używane. W każdym razie zobaczymy. Jest nowe aku, z gwarancją. Nic, tylko jeździć, obserwować.
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 13, 2022, 14:06:24 pm »
Poczytaj co się działo u mnie po takiej wymianie. Po pół roku takiego jeżdżenia ,wydaje się że aku dostało popalić.
Już nie jest takie super sprawne.
Drugi serwis zrobił to jak należy ale szkoda, że odrazu tam nie pojechałem. No tak... ale jechać 100 km by akumulator wymienić jak się ma na miejscu serwis Jaguara. Okazało się, że czasem warto.Przez pół roku akumulator był źle ładowany bo miał inne dane z kompa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2022, 18:55:01 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2022, 11:18:37 am »
Nowy aku ma dokładnie takie same parametry, jak stary, więc dane z kompa powinny być identyczne. Aku było wymieniane na gwarancji  zakupowej auta, więc poza czasem i paroma kilometrami mnie to nic nie kosztowało. Jeśli za jakiś czas zauważę problemy, to na aku mam 2 lata gwarancji i zostanie ponownie wymienione ale tym razem zrobie to gdzieś indziej i dostaną rachunek do zapłaty. A powiedziałem im, że aku musi być wymienione z podtrzymaniem.
XE 2015 2.0D Automat

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2022, 14:37:19 pm »
 Tez mowilem,ze z podtrzymaniem. Obrazili sie,ze co ja bede ich uczyc. Oni wiedza lepiej.
Ten drugi serwis byl profesjonalny.
Po pierwsze akumulator zostal naladowany do pelna. Wczesniej zostal wlozony tak jak stal kilka miesiecy na polce.
I zostal wpisany w system w aucie. Aku bylo dokladnie takie samo jak wczesniej i tak jak piszesz ,ten zly serwis tez tak myslal,ze zadnej roznicy nie ma.
Jednak komputer zapamietal dane ladowania starego aku i ladowal tak tez ten nowy.
Po wymianie zrobilem duzo tysiecy km zanim problem powrocil. Moze to pol roku jazdy ze zle ladujacym alternatorem zrobilo swoje? Tego nie wiem na 100 procent.
Odkrylismy jednak jeden blad w aucie,ktorego nie idzie skasowac i podejrzewamy go o robienie problemow.
Inne bledy wyskakuja w wyniku tamtego ukrytego. I da sie je skasowac. Czasem wystarczy auto zamknac kluczykiem i ponownie otworzyc po chwili by wszystko wrocilo do normy.
Chyba poprzedni wlasciciel wiedzial o tym i nie mogl sobie poradzic wiec auto sprzedal. A ja sie dalem nabrac. Bo nie mialem nikogo,kto mogl sprawdzic .

https://www.jaguar-forum.de/forum/index.php
 Moze znasz to forum. Duzo mozna sie dowiedziec o wadach tych aut.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2022, 18:55:19 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Awaria asystenta pasa ruchu - nie można uruchomić silnika
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2022, 18:34:36 pm »
Zobaczymy, co wyjdzie. Mam nadzieję, że będzie ok. Jak nie, to auto mam jeszcze 8 miesięcy na gwarancji i jak coś, będę miał się do czego przyczepić.
Forum nie znałem, ale dzięki bardzo, z pewnością skorzystam. Tym, bardziej że regionalne dla mnie.
XE 2015 2.0D Automat