Autor Wątek: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego  (Przeczytany 1744 razy)

Offline pepethejag

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« dnia: Maj 02, 2022, 17:31:43 pm »
Cześć wszystkim!
Jestem tu nowy. Na forum trafiłem szukając informacji o XF x250 3.0sc.

Po przeczytaniu wielu wątków na forum, obejrzeniu testów na yt itp, zdecydowałem ze XF 3.0sc awd to konfiguracja spełniająca oczekiwania.

Jednak mam jeszcze trochę pytań, może znacie odpowiedzi.

3.0sc 2013 wzwyż - maja jakieś konkretne słabości?
Coś trzeba w nich zrobić prewencyjnie od razu po zakupie (poza filtrami i olejami)?

Czy przy przebiegu rzędu 200-250kkm należy się spodziewać jakiegoś większego serwisu w tych silnikach?
Przy jakich objawach należałoby rozważyć wymianę rozrządu?
Rozrząd - same części to 10k pln? Dobrze widziałem?

Napęd awd - to jest torsen czy haldex? Wymaga wymian olejów i filtrów?

Katalizatory - wytrzymują przebieg czy wypalają się?

Podstawowe audio - jak ocenicie, gra znośnie?


Offline Ultra Violence

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Kocham zapie***lać
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2022, 02:47:44 am »
3.0sc 2013 wzwyż - maja jakieś konkretne słabości? - tak, silnik  ;D Jak swojego sprzedawalem slychac bylo tez lozysko tej rolki, ktora napedza kompresor - mialem nalatane troche ponad 200 tys. - ponoc mozna wymienic sama ta rolke, bez koniecznosci wymieniania calego kompresora ale to nie sprawdzone info
Czy przy przebiegu rzędu 200-250kkm należy się spodziewać jakiegoś większego serwisu w tych silnikach?
Przy jakich objawach należałoby rozważyć wymianę rozrządu?
U mnie wymiana rozrzadu wleciala jakos kolo 190 tys, slychac bylo jazgotanie lancucha, szczegolnie na zimnym silniku. Ja zaplacilem cos kolo 7k za wszystko ale nie robilem tego w autoryzowanym serwisie
Podstawowe audio - jak ocenicie, gra znośnie? - mialem podstawowe i szalu nie ma, praktycznie kazdy audio system u kumpli w samochodach gral lepiej 4/10, Meridan ponoc jest o niebo lepszy

Aaaa i bym zapomnial, przygotuj sie na wymiane wielu mechanizmow zamkow w drzwiach  :-hehe
Jest: Maserati Quatroporte GTS 535 KM

Był:Jaguar XF, AWD, 3.0 V6 PB, 340 KM
        Black & Dynamic Pack

Była: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDM, 229 KM

Offline pepethejag

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2022, 14:55:10 pm »
Dzięki za odpowiedź! :D Przyznam, że średnia jest to rekomendacja do posiadania Jag'a. :)

Kiedy robiłeś rorząd, tzn jak dawno? Też bym nie robił w ASO, ale pewnie ceny się wiele nie zmieniły.
Postaram sie sprwadzić rozrząd przy oględzinach i ew. negocjować cene na tej podstawie.
Czytałem na zagranicznych forach, ze rolka kompresora to w miare prosta sprawa i niedroga. Bardziej mnie zmartwiły kanały wodne?

Miałeś problem z selektorem skrzyni?

To podstawowe audio mnie zastanawia właśnie, bo słyszalem tylko chwile i raczej źle wspominam. W Volvo miałem Premium Sound i to grało na mocne 4+/6

no a te klamki... no troche żenada, bo małe rzeczy budują całościowy obraz jakości.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2022, 16:19:50 pm wysłana przez Choina »

Offline tomas90

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Kocham to forum
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2022, 15:45:53 pm »
pepethejag masz pełną skrzynkę ;)
XF 2015r. lift 2.0T

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2022, 16:23:23 pm »
Ja jak kupowałem nowego XE to zastanawiałem się nad Meridianem i szału nie ma. Bowers & Wilkins w starszych wersjach był lepszy. Wziąłem podstawowe audio i sam sobie zrobię upgrade.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Ultra Violence

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Kocham zapie***lać
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2022, 05:15:01 am »
Dzięki za odpowiedź! :D Przyznam, że średnia jest to rekomendacja do posiadania Jag'a. :)

Nieee, to nie tak. Uwazam, ze Jagi 3.0SC to naprawde fajne samochody w tym przedziale cenowym. Gdy sie decydowalem na zakup to wybieralem miedzy Audi S5 i wlasnie XFem, i raczej nigdy nie zalowalem tej decyzji. Maja sporo mocy, fajny komfort podrozowania i niebanalny wyglad - jezeli trafisz na dobry egzemplarz to bedziesz zadowolny. Ja przez pierwsze 2 lata bylem bardzo usatysfakcjonowany i w sumie poza jakimis pierdolami, typu wlasnie zamki w drzwiach, niewiele przy nim robilem. Problem sie zaczal gdy pewnego popoludnia przegrzal mi sie silnik na autostradzie i  bylo po ptakach  :-hehe :-hehe :-hehe
Wlecial drugi silnik (uzywany), ktory kupilem od Jaguara w Krakowie, ale potem ciagle mialem juz jakies problemy z nim i postanowilem go sprzedac. Gdyby nie historia z silnikiem, nie moglbym powiedziec zlego slowa o tym samochodzie. Ale cos musi byc na rzeczy z tymi 3.0SC, bo gdy kupowalem wspomniany wyzej silnik od Jaguara, to panowie z ASO nawet sie podsmiewali ze "kolejny 3.0SC padl" , "kolejny sie przegrzal"  :-K   
Nie chce tutaj szerzyc jakis niesamowitych opowiesci bo nie jestem inzynierem budowy maszyn, ale wydaje mi sie ze jest cos na rzeczy z chlodzeniem tych silnikow, a moze tylko mialem pecha. Notabene smieszna sprawa, ze w Jagu nie ma wskaznika temp. plynu chlodniczego. U mnie kiedy pojawily sie ostrzerzenia o wysokiej temperaturze, jak sie pozniej okazalo, bylo juz za pozno.  :-A

P.S. Jakbys kupil uprganionego XFa, czego Ci serdecznie zycze, wez ode mnie te oto piekne felgi do niego, bo az mi szkoda, ze leza i sie kurza  :-V dogadamy sie  :-super

https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,43575.0.html
Jest: Maserati Quatroporte GTS 535 KM

Był:Jaguar XF, AWD, 3.0 V6 PB, 340 KM
        Black & Dynamic Pack

Była: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDM, 229 KM

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: XF 3.0 sc 2013 - zakup używanego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2022, 17:02:42 pm »
Hej, kilka lat się wożę takim Jagiem i jest to auto w moim mniemaniu wspaniałe. Ma swoje mankamenty, ale można z nimi żyć.
Mój egzemplasz ma 180k, miał regenerowany kompresor (nie wymieniłem rolki za wczasu), oraz wymieniałem elementy chłodzenia. Po za tymi incydentami nie miałem wiekszych problemów. Ogólnie polecam auto. Napęd AWD działa w taki sposób że przód jest dołączany elektonicznie kiedy tył zaczyna uciekać. Latem nie przypalisz gumy, ale na światłach wystartujesz zaskakująco sprawnie. W zimę jak przegniesz na zakręcie to i tył zacznie uciekać to przód w moment wyciąga. Ogólnie napęd sprawia że w złych warunkach można sobie na dużo pozwolić. Audo mam to nieco lepsze - meridian, spoko gra. Z katalizatorami żadnych problemów nie miałem.
Będę chciał swojego sprzedać niebawem, więc jak byś był zainteresowany to pisz na PW.