Autor Wątek: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże  (Przeczytany 663 razy)

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« dnia: Maj 27, 2022, 22:33:21 pm »
Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Dzięki forum dużo rzeczy zostało już zdiagnozowane i naprawione. Ale pozostaje, mam nadzieję, ostatnia sprawa. Z każdym razem gdy wjeżdżam w kałuże prawym przednim kołem (tam gdzie pasażer z przodu) to wyrzuca mi tryb awaryjny. Obroty do max 3000. Może ktoś ma pomysł??
Pozdrawiam!

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2022, 06:11:23 am »
Precyzyjnie określasz o które koło chodzi, ale nie podajesz modelu samochodu ??????
 :-V
✌POWODZENIA😉

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2022, 18:45:40 pm »
O przepraszam, mój błąd. Jest to stype 3.0. Możliwe, że silnik pochodzi od xtype bo podczas diagnostyki człowiek łączył się z nim jako xtype.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2022, 19:23:25 pm »
Witam ponownie!
Trudno jednoznacznie określić o co chodzi, ale na pewno trzeba przyjrzeć się skrzynce bezpieczników która znajduje się w komorze silnika właśnie nad prawym nadkolem. Między oponą a tą skrzynką w poszyciu blaszanym jest dosyć spory otwór rewizyjny. Jest on w prawdzie chroniony plastikiem nadkola, ale w jakim stanie jest nadkole?
W obszarze prawego przedniego nadkola nie ma zbyt wielu urządzeń elektrycznych (czujnik ABS i urządzenia elektryczne zbiornika płynu spryskiwaczy - raczej bez wpływu na pracę silnika), ale w górnej części błotnika biegnie spora wiązka elektryczna - trzeba by było zobaczyć czy nie jest gdzieś uszkodzona, bo nie ma chyba wątpliwości, że chodzi o wodę.
To można posprawdzać, ale zacząć należy od podpięcia dobrego komputera diagnostycznego. Serdecznie życzę powodzenia :-V
✌POWODZENIA😉

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2022, 20:52:29 pm »
Bardzo dużo podpowiedzi, dziękuję!

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2022, 22:07:25 pm »
Przy zalaniu cewek też morze być tryb awaryjny
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2022, 20:42:31 pm »
Okej, to też sprawdzę. Dzięki!

Offline rothejro

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Tryb awaryjny po wjechaniu w kałuże
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2022, 21:53:59 pm »
Czy są jakieś czujniki pod autem gdzie mogłaby dostać się woda, albo od strony pasażera?? Powolutku idę i poobklejałem kostki od lambd i błąd wpada ale po 5-10 minutach ginie. Czyli w tych okolicach dostaje się woda. No i proszę o jakieś wskazówki :) Gdzieś doczytałem się, że może gdzieś tam być czujnik spalania stukowego, ale ciężko znaleźć chociażby na angielskich forach, bo tam wskazują tylko górny czujnik..