Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Przednie lampy, telewizory - Palący się bezpiecznik od prawej lampy.

(1/2) > >>

dred:
Pojawił mi się dzisiaj niestety problem. Pali się bezpiecznik od prawej przedniej lampy - w skrzynce co jest w podłokietniku. Bezpiecznik opisany jako Lamp Module & Radio illumination. Zakładam jednak, że to z radiem nie ma nic wspólnego. Radio normalnie działa, wszelkie podświetlenia również nawet z wyjętym tym bezpiecznikiem, wiec stawiam jednak raczej na coś w okolicach lampy prawej. Może ktoś miał podobny problem i zasugeruje rozwiązanie czy od razu wymieniać moduł prawej lampy?
Mam telewizory. Może ktoś podpowie jak zrobić diagnostykę? Generalnie czasem jest tak, że pali bezpiecznik od razu jak tylko przekręcę kluczyk i włączę chociażby pozycyjne. A czasem normalnie działa kilka minut i wtedy zaczyna sobie palić bezpiecznik. Zmieniam na kolejny i powtórka. Czasem od razu, czasem po kilku sekundach, a czasem po kilku minutach. Dawałem trochę mocniejsze bezpieczniki to samo. Czasem zjarane od razu po przekręceniu kluczyka, a czasem na trochę wystarczyły.
Poproszę o jakieś sugestie gdzie szukać problemu. Z góry dziękuję.
Czy ten moduł jest odpowiedzialny za coś więcej niż tylko światła mijania i drogowe? Kierunki, halogeny?

dred:
Pewnie nic to nie zmienia, ale sterownik to DBC3266.

katar83:
Masz pewnie gdzies przetarcie na przewodzie, stawiam ze w okolicy swiatel przeciwmgielnych. Miernik w reke, lap za przewód i centymetr po centymetrze kazdy przewód do sprawdzenia. Nie uzywaj wiekszych bezpiecznikow, tylko zjarasz modul za ktoryms razem.

dred:
Ten moduł steruje wszystkimi światłami z tego narożnika? W sensie przeciwmgielne, kierunek, pozycyjne, mijania i drogowe?
Przeciwmgielne mam zdemontowane i w kostkę wpięty oryginaly emulator. Z dwa miesiące temu coś tam robiłem i może rzeczywiście kable źle ułożyłem i się obcierały no i teraz mogą to powodować.

katar83:
Tak, jeden modul na kazdy naroznik.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej