Autor Wątek: Xf nie kręci i nie odpala.  (Przeczytany 423 razy)

Offline Gryszman

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Xf nie kręci i nie odpala.
« dnia: Luty 18, 2024, 21:06:43 pm »
Witam, to jest mój pierwszy post na waszym forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Mam problem ze swoim jaguarem, xf 2013, 2.2 diesel. Kupiłem go na aukcji jako nie palący, po przewiezieniu go do siebie, próbowałem go uruchomić niestety bez sukcesu. Po otwarciu auta i nacisnieciu przycisku start nie słyszę żeby działała blokada kierownicy, kierownica jest non stop odblokowana, nie mogę również zwolnić hamulca postojowego.Podłączyłem komputer diagnostyczny , nie mam komunikacji z modułem ABS, w kilku modułach są błędy właśnie o braku komunikacj z ABS.
Mam więc pytanie do grona forumowiczów czy powodem nie odpalania może być brak komunikacj z ABS, czy może problem z blokadą kierownicy, aczkolwiek nie pokazuje żadnego komunikatu na desce o awarii blokady.
Bardzo prosze o jakies sugestie i pozdrawiam .

Offline Gryszman

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Xf nie kręci i nie odpala.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2024, 17:18:29 pm »
Dzień dobry wszystkim, troszkę pogrzebałem dzis w autku i maszyna ożyła, problemem okazała się niebieska kostka w module przy nogach w kabinie. Cztery piny skorodowane jeden upalony całkowicie. Przylutowalem kable bezpośrednio do płytki i wszystko wróciło do normy. Generalnie prawie wszytko, został problem z centralnym zamkiem, zamyka sie i otwiera jedynie klapka paliwa, reszta milczy oraz nie dziala poziomowanie tylnego zawieszenia, leży na glebie. Może jakieś sugestie co do pozostałych usterek, moze ktos podpowie gdzie szukać?
Pozdrawiam