Autor Wątek: Zniknął DAB, TuneIn oraz Spotify w XF Touch Pro  (Przeczytany 1625 razy)

Offline Mark-X

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Zniknął DAB, TuneIn oraz Spotify w XF Touch Pro
« dnia: Marzec 30, 2022, 16:41:17 pm »
Dzień dobry
Zakupiłem używanego XF X260. Włożyłem nową karte SIM.
W czasie pierwszej jazdy słuchałem sobie radia Internetowego oraz widziałem ze dostępny jest DAB.
Później przełączyłem na radio FM.
Założyłem sobie nowe konto na MyJaguar. Wpisałem lokalizacje Polska. System mnie ostrzegł ze nie wszystkie funkcje działaja na kazdym rynku.
Wprowadziłem nowe konto do Jaga.
Zaciągnąłem przez Internet cały nowy soft do Jaga (wersja z 18.03.2022r)
Chcę słuchać radia internetowego - a tu ZERO! Ani śladu w menu po Intunes, DAB i Spotify!
O co chodzi?
Czy aktualizacja softu zeżarła mi Tunein czy zmiana lokalizacji na Polskę? Samochód jest z Niemiec.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2022, 16:46:59 pm wysłana przez Mark-X »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.086
Odp: Zniknął DAB, TuneIn oraz Spotify w XF Touch Pro
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2022, 06:50:32 am »
widzialem na angielskim forum jaguara ludzi z tym samy problemem. niestety nie bylo jeszcze odpowiedzi jak go rozwiazac. nie pamietam dokladnie jak to wygloda w starym systemie ale wydaje mi sie ze jest mozliwosc "instalacji" aplikacji po zalogowaniu na stronie jaguara
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

By³y:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Mark-X

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Zniknął DAB, TuneIn oraz Spotify w XF Touch Pro
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2022, 13:48:44 pm »
To prawda, można doinstalować aplikacje. Konkretnie 3szt do wyboru.
Widziałem na własnym koncie na stronie incontrol.jaguar.com, że mogę dołączyć konto Spotify, Alexa lub Deezer do konta jaguara.
Ale jest istotna sprawa. Nie można wpisać lokalizacji POLSKA - bo wtedy tych opcji nie ma!!! Musiałem wybrać Niemcy lub Wielka Brytania!
OK - jeden problem byłby rozwiązany (chociaż nie mam konta Spotity ani Deezer wiec nawet nie mogę sprawdzić).

Natomiast nadal nie mam Radia Internetowego TuneIn ani DAB.  A na tym mi najbardziej zależy.
Byłem w serwisie autoryzowanym na szybkiej konsultacji. NIC nie wiedzą. Zaproponowali mi dokładny przegląd za klika dni.
Ale byłbym wkurzony jak będę musiał płacić za przywrócenie funkcji, które znikneły po aktualizacji z powodu "widzimisię" producenta.

P.S. Mógłbyś podać wątek na angielskim forum z tym problemem?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2022, 20:24:23 pm wysłana przez MicGin »

Offline Mark-X

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Zniknął DAB, TuneIn oraz Spotify w XF Touch Pro
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2022, 22:38:33 pm »
Znalazłem rozwiązanie!

Jak wspomniałem, można doinstalować aplikacje Spotify, Deezer i Alexa na koncie Incontrol w Internecie a nie w samochodzie.
Koniecznie na koncie Incontrol należy wybrać lokalizację UK lub Niemcy bo dla lokalizacji Polska aplikacji brak.
Wcześniej załóż konto na Spotify choćby darmowe z reklamami.
Na stronie incontrol.jaguar.com, wybierz opcje Połącz Konta. Wybierz  konto Spotify.

Teraz udaj się do Jaga - włącz "radio", wybierz multimedia a w zakładce "media internetowe" będzie nie tylko Spotify ale również radio internetowe TuneIn, podcasty oraz parę innych opcji.
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce mediów internetowych "Radio357", "Radio Nowy Świat", "Antyradio" lub inne ze 150tysięcy stacji nadających w Internecie.
Nie muszę dodawać, że trzeba zapewnić Jadowi dostęp do Internetu
pozdro
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2022, 22:45:17 pm wysłana przez Mark-X »