Autor Wątek: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel  (Przeczytany 1568 razy)

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« dnia: Listopad 22, 2021, 22:17:01 pm »
Witam, jak w temacie. Do wymiany chodził ok no ale ponad 40 tyś km zrobione więc wymiana przed zimą . No i nie chcę zapalić. Na plaka zaskoczył, nawet dobre 5 min pochodził na wolnych obrotach a potem kicha. Może ktoś się spotkał z czymś takim.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2021, 22:19:53 pm »
Zalałeś filtr paliwem przed odpalaniem? Zapowietrzenie pompy ciśnienia paliwa kiepsko działa na te silniki.

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2021, 22:28:26 pm »
Tak zalałem.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2021, 22:53:32 pm »
hmmm to powinien teoretycznie odpalić na tym co miał w układzie, po krztusić się i iść dalej. Tak z moich obserwacji wielokrotnej wymiany filtra.
Ale w tą sobotę wymieniałem u siebie uszczelkę dekla zaworów i musiałem rozpiąć przewody paliwowe od wtrysków i....
po skręceniu odpalił mega słabo jakby na 3 gary po czym zdechł po ok 20 sek - już nie odpalił.
Kręcenie rozrusznikiem nic nie dawało poza rozładowaniem akumulatora. 4h się pier... z odpowietrzaniem przewodów wyżej wymienionych i zero efektów (odkręcasz bo będzie paliwo lecieć itd. i tak każdy po kolei i gówno).
Finał strzały z plaka pod filtr powietrza bo już byłem zrezygnowany (sam psikałem i sam odpalałem) - odpalał i gasł ale to już był sukces to tego co było wcześniej.
Po ok 2 strzałach zgadał i po ok 10s zgasł. Następne odpalenie też bez plaka nie powiodło się. Więc znowu 2 x psik i odpalenie - zagadał i działa. Następnego dnia odpalił sam, ale przy odpalaniu był lekko rozchwiany i stabilizacja była po ok 10 sek. Później szybka przejażdżka max 2km i wszystko ok. Dziś odpalił jak zawsze i wszystkie problemy ustąpiły.
Ale tu weź poprawkę, że tego powietrza ile było u mnie w układzie było z 10 razy mniej niż u Ciebie obecnie.
Możesz próbować na pompkę podając mu paliwo (filmiki na YT) ale uważam, że on i tak sam sobie musi karmę, jak to kot, zacząć brać a plak jest apetizerem.
Popróbuj jeszcze w dwie osoby ale nie przesadzajcie z psikaniem.


Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2021, 22:08:27 pm »
Ten silnik to jest patologia stulecia z odpalaniem po rozpięciu czegokolwiek z układu paliwowego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2021, 09:23:04 am »
Nie wiem czy taka patologia  :-hehe bo miałem w Saab-ie 9-3 2.2TiD podobnie, zanim odpalił, kaszląc, kichając, telepiąc się i dławiąc, prawie zarżnąłem akumulator. Na początku nie dawał żadnych oznak że chce zaskoczyć. W końcu jak napisałem odpalił a już na złom go chciałem wywieźć  :-boks

Pzdr

P.S. Ja to nie łapię, tak strasznie narzekacie na te rdzewiejące, pełne usterek i wpadek auta a dalej przy nich tkwicie. Wypchnąć parcha i kupić coś spod znaku no np. VW czy Audi  ;D
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline WARDriver

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2021, 22:51:03 pm »
X-Type 2.0 Diesel to silnik Mondeo. Po wymianie filtra z obowiązkowym zalaniem nowego i zalecanym płukaniem baku należy cały układ przelać by wtryski (smarowane paliwem) się nie zatarły. Jeśli zostanie bąk powietrza we wtryskach, zatarcie ich końcówek to kwestia sekund. Plak- nie plak i po silniku. Udało ci się odpalić?