Autor Wątek: [X300] 95' 4.0-Linka gazu  (Przeczytany 798 razy)

Offline Bombo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
[X300] 95' 4.0-Linka gazu
« dnia: Październik 01, 2021, 13:46:48 pm »
Cześć wszystkim!

Przeszukałem forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Mianowicie w Jagu X300 z 1995r, silnik 4.0 zużyła się linka gazu, ani mechanik ani ja nie możemy znaleźć nowej w żadnym sklepie czy hurtowni. Tu pytanie, czy ktoś zna numer katalogowy żeby zapytać w ASO, lub istnieje jakiś zamiennik, który można z sukcesem zamontować do tego kocura?  :)

Pozdrawiam!

Online msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: [X300] 95' 4.0-Linka gazu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2021, 19:28:08 pm »
Co to znaczy "zużyła się linka gazu"? Jest zerwana? Rozciągnięta? Może wystarczy poprawić sprężynę na przepustnicy?

O nową zapytaj w sklepie v12 a w ASO wystarczy numer VIN, nie potrzebujesz żadnych numerów katalogowych.

Offline Bombo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: [X300] 95' 4.0-Linka gazu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2021, 21:23:35 pm »
Zużyła, to znaczy zaczęło się od tego że się zacinała po wciśnięciu gazu (nie zwalniała się po odpuszczeniu gazu), najpierw też kombinowałem z przepustnicą. Mechanik ją wydobył i powiedział, że się postrzępiła solidnie i lada moment by się zerwała.  :)
Intensywnie szukałem linki-tylko ASO powiedziało, że są w stanie załatwić, z jednym tylko zastrzeżeniem, po numerze VIN znajduje parę linek, nie byli w stanie powiedzieć, która akurat mi będzie pasować. Mogłem na własne ryzyko zamówić tę, która z największym prawdopodobieństwem by pasowała, jednak cena jak za tak zaawansowaną technologię dość powalająca-1150 zł (bez pewności że pasuje)  :-gwizd

Pozdrawiam!

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: [X300] 95' 4.0-Linka gazu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2021, 17:11:45 pm »
Potrzebujesz MNA4620BD, ewentualnie wczesniejszej wersji MNA4620BC, nie dostepna w Jaguarze. Jak maja w ASO to moze i warto, inaczej powodzenia lub poprostu zrobic na zamowienie, lub naprawic obecna?

Np tutaj: https://www.linmot.pl/dorabianie-naprawa-linek-zakuwanie

Nie znam osobiscie, wyguglowalem.

PS

Chyba, ze masz kontrole trakcji, to linki(dwie wtedy) sa dostepne.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2021, 17:18:49 pm wysłana przez katar83 »