Autor Wątek: S-Type 6V3 2004r awaria skrzyni ZF 6HP26 Transmission Fault  (Przeczytany 810 razy)

Offline clashje

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
S-Type 6V3 2004r awaria skrzyni ZF 6HP26 Transmission Fault
« dnia: Lipiec 31, 2021, 09:28:30 am »
S-Type 6V3 2004r awaria skrzyni ZF 6HP26 Transmission Fault

Objawy:
Uruchamiam silnik, wrzucam R cofam,  wrzucam D, auto powoli jedzie, po dodaniu gazu w momencie gdy skrzynia powinna zmienić bieg pojawia się dławienie/hamowanie/ szarpnięcie (raz lub dwa razy zależy od ilości dodanego gazu). Wyskakuje komunikat Transmission Fault i skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i dalej na nim jedzie, ale wiadomo że już nie tak jak powinna. Po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu nie ma już błędu ale wystarczy rozpocząć jazdę i ponownie szarpniecie i wpada w tryb awaryjny. Gdy się rozgrzeje problem nie ustępuje, nie ma znaczenia czy zimna czy ciepła, dodatkowo jak jest ciepła szarpie autem przy zmianie z D na R i odwrotnie. Wcześniej nie było żadnych problemów ze skrzynią.

Co sprawdziłem:
• Ze skrzyni nie dochodzą żadne podejrzane odgłosy.
• Olej ma poziom (sprawdzone na ciepłej skrzyni), nie jest czarny, nie śmierdzi spalenizną.
• Na pokrywie nie ma żadnych opiłków czy smolistych osadów, czysta.
• Zamieniłem miejscami elektrozawory,  EDS1 z EDS3 (żółte)i  EDS2 z EDS4 (niebieskie) bez efektu.

Prośba o pomoc:
• Czy to jest problem mechaniki/pneumatyki skrzyni czy mechatroniki?
• Czy da się skrzynie zdiagnozować mniej profesjonalnym oprogramowaniem typu: IDS, MAXIECU.

Wiem, że jest wiele postów na temat skrzyni, ale większość z niech nie opisuje co faktycznie było uszkodzone a i objawy tych uszkodzeń są trochę inne niż u mnie.
Jaguar S-type 3.0 v6 automat 2004r