Autor Wątek: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)  (Przeczytany 951 razy)

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« dnia: Lipiec 12, 2021, 10:03:18 am »
Cześć!
Od kiedy kupiłem swojego XE borykam się z problemem skrzypiącej ramki dookoła wyświetlacza w moim XE. Mam model z tym większym wyświetlaczem i gdy podczas jazdy nawet po równej drodze skrzypi dociśnięcie lub podciagnięcie w jednym z dolnych rogów lekko pomaga ale nie na wiele. Podłączyłem kawałek filcu pomiędzy tę ramkę a panel klimatyzacji i pomogło, ale chciałem to rozwiązać do porządku. Myślałem o demontażu tej całej ramki - widzę, że jest to jeden element z kratkami nadmuchu wyklejenie tego jakaś pianką tłumiącą i posmarowanie czymś zatrzasków. Czy ktoś może przerabiał ten temat i jest w stanie coś doradzić?
Przy okazji jeżeli ktoś dysponuje schematem demontażu to byłbym bardzo wdzięczny żeby nic nie połamać.
Dzięki!

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 402
  • The White Cat
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2021, 10:35:58 am »
ramka jest wciskana, demontaż - delikatnie podważać czymś cienkim plastkowym i ciągnąć w kierunku tyłu auta, zaczynać od dołu
do podklejenia użyj nie filcu bo będzie zbyt gruby tylko tasmy izolacyjnej włochatej

zaczepy zaznaczyłem na foto
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2021, 10:40:11 am wysłana przez M737 »

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2021, 12:24:49 pm »
Myślałem o takiej taśmie:
https://allegro.pl/oferta/tasma-uszczelniajaca-skrzypienie-plastikow-6-m-10092900030
lub takiej:
https://allegro.pl/oferta/stp-tasma-madeline-samoprzylepna-parciana-bawelna-7437735197
lub coś podobnego, myślisz, że będzie dobra?
Myślałem także nie tylko o podklejeniu samych krawędzi (czyli miejsca styku z innymi elementami), ale po prostu o całej powierzchni od spodu, żeby sama w sobie była wytłumiona. Ma to sens?

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 402
  • The White Cat
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2021, 13:48:14 pm »
pierwsza za gruba, druga ok
także plaster w rolce z apteki z białej włókniny się nadaje
ma sens całośc jak najbardziej

historycznie - miałem auto w którym wyjąłem deskę rozdzielczą i podklejałem wszystko + ramę fotela kierowcy (skrzypiały gąbki w styku z rurami...)
Alfa Romeo GT

Offline kirk42

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Jaguar XE 20d R-Sport MY17
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2021, 14:16:59 pm »
Własnie byłem w sklepie motoryzacyjnym, który mam pod domem i nie mieli czegoś takiego, ale gość zaproponował mi taką taśmę:
https://toya24.pl/product-pol-10014153-TASMA-PARCIANA-DO-WIAZEK-KABLI-15M-19MM.html
Ona ma grubość 0,3mm. Myślisz, że zda to egzamin czy lepiej kupić taką 1mm?

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 402
  • The White Cat
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2021, 21:05:57 pm »
spokojnie zda, w razie czego można nakleić dwie warstwy

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Skrzypiąca ramka wyświetlacza Touch Pro (tego dużego)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2021, 13:09:42 pm »
Watek ciekawy, u mnie w wyjatkowo gorace dni skrzypi jedynie obudowa head up display. Jak ktos wie jak bezpiecznie sie za nia dobrac bede wdzieczny za wsparcie.