Autor Wątek: Trzecie światło stop w kombi - jak się dostać?  (Przeczytany 845 razy)

Offline CNV

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Trzecie światło stop w kombi - jak się dostać?
« dnia: Lipiec 27, 2021, 20:11:36 pm »
Witam zacne grono!

Jestem posiadaczem x-type kombi od kilku już lat i trochę irytują mnie niedziałające niektóre diody/żarówki (nawet nie wiem co tam siedzi) w trzecim świetle stopu.
Na szczęście tylko trochę, bo w końcu widzę je tylko na filmikach nagrywanych telefonem, w celu sprawdzenia świateł przed przeglądem. Niemniej, pewnie jak większość forumowiczów - wolę kiedy w Jagu wszystko działa jak powinno.
Zasadnicze pytanie: Jak się dostać do tej lampy? ?????? od strony wewnętrznej nie ma żadnych śrub mocujących tą plastikową lotkę na klapie, kwestia czy jest wciskana na jakiś spinkach czy przyklejona. Ktoś z was na pewno ją demontował, podpowiedzcie proszę żebym jej nie połamał, bo trzyma się dość przyzwoicie :)

Molestowałem "szukaj" wszystkim co mi przyszło do głowy ale nie znalazłem tematu dot. demontażu tej lampy.

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Trzecie światło stop w kombi - jak się dostać?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2021, 19:56:40 pm »
Cześć.
Też mnie wkurzały nie świecące diody. Trzecie światło jest nierozbieralne. żeby się do niego dostać, trzeba podnieść samą szybę tylnej klapy i zdjąć plastik (jest na spinkach/zatrzaskach), ten wzdłuż szyby przy zawiasach. Pod tym plastikiem są nakrętki, które trzymają ten element w którym jest zamontowane trzecie światło stop.
Pozdrawiam.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂