Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Pełny Serwis olejowy jaki olej 20t

<< < (6/7) > >>

denver69:
A ja zalewam Elfem 0w30 ktòry spełnia specyfikację i wszystko śmiga, po co przełaać? lepiej za zaoszczędzone pieniążki kupić płukankę i ceramizer.

kupis99:
Pnowie,

Podpowiedzcie jaki filtr oleju do silnika 2.0 benzyna 250hp.
W tym silniku jest wkład czy filtr przykręcany ? Pytam bo czasem wyświetl mi filtry przykręcane a czasem wkłady  :-trudno

kupis99:
ok, trochę odkopię temat i go zaktualizuję.
Otóż wczoraj sam wymieniłem olej po 10 kkm i jest to naprawdę dziecinnie proste i z zegarkiem w ręku zajęło mi to 20 minut, więc zaczynamy małe podsumowanie.
Auto: Jaguar XE, 2.0T, 250 HP, 2021 (benzyna).

Norma olejowa dla silnika 2.0T benzyna, rocznik 2021 to Jaguar Land Rover STJLR.03.5006
Wybrałem i zakupiłem olej Millers XF Premium, zgodnie z podaną powyżej normą:
https://sklep.millersoils.pl/millers-oils-xf-premium/732-210-xf-premium-c5-0w20.html
Do silnika wchodzi 6,4 litra oleju, wiec należy kupić przynajmniej 7 litrów.

Dla chcących, można zakupić płukankę Millersa i wlać ją do silnika, auto pozostawiamy na wolnych obrotach na 15-20 minut
https://sklep.millersoils.pl/dodatki-do-olejow/305-engine-flush.html
Myślę, że tak co 3 wymianę oleju spokojnie taką płukankę można zastosować.

Dodatkowo należy zaopatrzyć się w nasadkę do odkręcania filtrów oleju  65/14 (14 kątowa, fi 65)
Filtr oleju znajduje się od góry po lewej stronie silnika, zdejmujemy górną plastikową osłonę silnika, wystarczy pociągnąć do góry, nakładamy nasadkę i odkręcamy, wyciągamy wkład filtra oleju, ja zakupiłem PURFLEX filtr oleju L994, na forum piszą, że taki idzie na pierwszy montaż.

Co do samej wymiany oleju, też jest dziecinnie prosto, zakupiłem odsysarkę do oleju 9l, na allegro jest tego mnóstwo. Wyciągamy bagnet, wkładamy wężyk odsysarki i pięknie cały stary olej silnikowy wyciągamy do odsysarki.

Wkręcamy nowy filtr, zalewamy nowy olej, wkładamy bagnet, zakręcamy korek wlewu oleju i już ... można to robić z uśmiechem na buzi co 10 kkm.
Większy problem mam z wymianą filtra kabinowego, ale to już w oddzielnym temacie.

piotrrf:
To również robi u mnie warsztat.
Z tym, że grawitacyjnie spuszczają. Nie odsysają.
Co do płukanki to jak silnik przekroczył 100 tyś.km robię ją za każdym razem. Olejowy serwis co 10 tyś.
Musiałem zrezygnować z Milersa bo trudno dostępny.
Mam od kilku zmian Lique Molly. Specyfikacja Jaguara.

BolzZ:

--- Cytat: kupis99 w Marzec 15, 2024, 09:13:22 am ---ok, trochę odkopię temat i go zaktualizuję.
Otóż wczoraj sam wymieniłem olej po 10 kkm i jest to naprawdę dziecinnie proste i z zegarkiem w ręku zajęło mi to 20 minut

--- Koniec cytatu ---
Niestety w 20T, od którego zaczął się ten wątek nie jest tak przyjemnie, bo filtr jest od spodu i w dodatku przysłonięty wahaczem, więc aby się do niego dostać konieczne jest odkręcenie osłony silnika, która jest wyjątkowo duża i bez kanału lub podnośnika raczej się nie uda.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej