Autor Wątek: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań  (Przeczytany 1190 razy)

Offline mengszym

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« dnia: Czerwiec 21, 2021, 19:47:01 pm »
Witam tak jak w temacie  mam kilka ważnych pytań odnośnie wersji z 2003r
1. Jeżeli chciałbym zmienić na gril siatkowy, to muszę zmienić zderzak i pokrywę silnika ? Jak tak to czy ten zderzak z polifta i maską będą pasowały ?
2. Wkłady lusterek, bo widzę że są różne kształty i pytanie czy obojętnie jaki wkład będzie pasował do każdej obudowy czy trzeba szukać tego samego kształtu ?
3. Między zderzakiem a chłodnicą z prawej strony na dole zauważyłem jakieś plastikowe pudełko które było luźne, leżało na osłonie silnika, co to jest?, a raczej było bo mi to wywiało po tym jak nie przykrecilem dobrze osłony tej od spodu i mi to podwialo podczas jazdy i te pudełko zniknęło
4. Czy lampy są uniwersalne i czy będą pasować xenony?
5. Czy komputer dobrze pokazuje spalanie ? Jazda na gazie licznik dziennego przebiegu zresetowany po przejechaniu 145km średnie spalanie pokazuje 9,7/100km( jazda spokojna do 120km/h wcześniej jak go cisnołem (jak trzeba było) a jak nie, to jazda dynamiczna była, to po przejechaniu około 200km spalanie pokazywał 11.4 czy można wierzyć komputerowi ?
6. Czy do radia z nawigacją idzie podpiąć auxa lub bluetooth ?

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2021, 10:21:56 am »
Cytuj
1. Jeżeli chciałbym zmienić na gril siatkowy, to muszę zmienić zderzak i pokrywę silnika ? Jak tak to czy ten zderzak z polifta i maską będą pasowały ?
Wymieniasz albo grill na taki kupiony z siatką (odpowiedni dla Twojego rocznika) albo wstawiasz siatkę sam. Zwróć uwagę kupując ewentualnie siatkę do samodzielnego montażu, że wymiary są różne dla poszczególnych wypustów.
Ja założyłem tę siatkę https://www.ebay.co.uk/itm/173664767074 i jest OK. Warto przeczytać instrukcję przed montażem aby sobie oszczędzić pracy - ja nie przeczytałem :-zly
Cytuj
2. Wkłady lusterek, bo widzę że są różne kształty i pytanie czy obojętnie jaki wkład będzie pasował do każdej obudowy czy trzeba szukać tego samego kształtu ?
Pod względem kształtu wkłady były dla przedlifta i polifta. W polifcie były z tego co wiem wersje z lub bez fotochromu
Cytuj
4. Czy lampy są uniwersalne i czy będą pasować xenony?
Powinny pasować ale potrzebowałbyś jeszcze dołożyć poziomowanie czyli czujniki. Poza tym moduł świateł.

Offline mengszym

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2021, 19:16:25 pm »
Dzięki za kilka podpowiedzi, jeszcze jedno pytanie dotyczące zawieszenia, bo tak przeglądam allegro i ceny wahaczy, tuleji oto nie są jakieś drastyczne i czy to będzie pasowało do modelu z 2003r. Bo nic nie jest opisane, czy to co wystawiają na allegro pasuje do każdego s typa i czy to są już te lepsze części ? (Bo te starsze miały chyba coś tam gorzej z tym zawieszeniem i to poprawili po 2002r. )

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2021, 10:11:14 am »
Zawieszenie przednie jest inne w przedlifcie i po pierwszym lifcie - wahacze, zwrotnica, sworzeń zwrotnicy, stabilizator, łączniki, amortyzator czyli prawie wszystko.
Tył konstrukcyjnie jest niby taki sam.
Rocznik 2003 to vin z końcówką powyżej M45255. Poszukaj sobie w sieci EPC Jaguara, odpal w jakiejś wirtualce i posprawdzaj, albo choćby tu: https://parts.jaguarlandroverclassic.com/parts/index/brand/key/jaguar/

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2021, 12:05:35 pm »
Zawieszenie tylne jest identyczne, ostatnio nawet zmieniałem u siebie amortyzatory z tyłu z nowszej wersji 2003 z czujnikami i pasowały idealnie masz nawet kostki poprowadzone.

Offline mengszym

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2021, 12:49:44 pm »
Dzięki za info, czyli trzeba uważać co się kupuje do przedniego zawieszenia.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2021, 13:30:57 pm »
Co do bt sa specjale moduły trudno dopstepne i koszt ok 1000.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline mengszym

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2021, 19:52:39 pm »
No to troszkę droga zabawa z tym bt. Może za tę cenę lepiej kupić głośnik JBL na bt w aucie powinien grać fajnie a i można go zabrać gdziekolwiek :)

Offline Kavaa

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type 2003 3.0 V6
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2021, 19:27:00 pm »
Głośnik bt do auta? Może radio z funkcją bt lepiej?

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • O. K.
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2021, 16:23:36 pm »
Witam!
Może ktoś wie co to za urządzenie w moim podłokietniku? Fioletowa kontrolka sugeruje bluetooth, ale nie mam pojęcia o co chodzi. Raz ona mruga a innym razem świeci stale. W sieci bt mojego telefonu nic nie widać bez względu na położenie tego przełącznika. Po wpięciu nośnika pamięci z muzyką do tego gniazda USB - raz gra a innym razem w ogóle go nie widzi.
Ktoś wie o co chodzi? A może ktoś ma do sprzedania instrukcje obsługi (w języku polskim) radia z ekranem dotykowym? Pozdrawiam -  :-V
✌POWODZENIA😉

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Jaguar s type 3.0 2003r. kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2021, 21:33:20 pm »
To jest dedykowany zestaw  ACM do Jaguara. Instrukcje są w necie po wpisaniu ACM jaguar

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.