Autor Wątek: Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania  (Przeczytany 3056 razy)

naughtycat23

  • Gość
Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania
« dnia: Czerwiec 22, 2009, 14:13:05 pm »
Hej,

mam pytanko odnośnie tego tematu - na czym dokładnie polega ustawianie rozrządu i co sięz tym wiąże ????
Jak trudna i kosztowna jest taka operacja na silniku v12 5.3 ????
Czy przy regulacji rozrządu powinnienem o czymś pamietać - co dodatkowo trzeba/ można zrobić wykonując tak operację ????

 :-V

EMIL

  • Gość
Odp: Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2009, 15:35:35 pm »
Dobra rada jezeli nigdy tego nie robiles to nieprubuj.W niekturych autach sa znaki i ustawiaj tak zeby górny znak pokryl sie z dolnym. znakiem .Jezeli stwierdzisz ze sie pokrywaja znaki.To wykrec swiece i na zgaszonym silniku wykonaj kilka obrotów dla pewnosci czy nie spotkaly sie zawory z tlokiem.

naughtycat23

  • Gość
Odp: Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2009, 17:23:59 pm »
Bardzije pytam z ciekawości ponieważnie znam sięna tym i nie będę próbował siępoznaćchce tylko wiedziećconieco o całej tej operacji  :-V

JAGULAR

  • Gość
Odp: Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2009, 22:14:33 pm »
Operacja nie jest jakoś super skomplikowana, ale trzeba mieć kilka przżądów (zwłaszcz taka specjalną płytkę) i trzeba się trochę narobić - porozbierać górę silnika (przerabiałem to parę razy)
dodatkowo kłopotliwe jest złapanie górnego punktu na pierwsdzym bo świeca idzie pod kątem
pozdr

naughtycat23

  • Gość
Odp: Ustawienie rozrządu - wskazówki pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2009, 09:55:20 am »
Tutaj już trzeba mieć zaprzyjażnionego mechanika i czas czas czas którego mi brak  :-V