Autor Wątek: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel  (Przeczytany 1938 razy)

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« dnia: Listopad 22, 2021, 22:17:01 pm »
Witam, jak w temacie. Do wymiany chodził ok no ale ponad 40 tyś km zrobione więc wymiana przed zimą . No i nie chcę zapalić. Na plaka zaskoczył, nawet dobre 5 min pochodził na wolnych obrotach a potem kicha. Może ktoś się spotkał z czymś takim.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2021, 22:19:53 pm »
Zalałeś filtr paliwem przed odpalaniem? Zapowietrzenie pompy ciśnienia paliwa kiepsko działa na te silniki.

Offline Dino1313

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2021, 22:28:26 pm »
Tak zalałem.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2021, 22:53:32 pm »
hmmm to powinien teoretycznie odpalić na tym co miał w układzie, po krztusić się i iść dalej. Tak z moich obserwacji wielokrotnej wymiany filtra.
Ale w tą sobotę wymieniałem u siebie uszczelkę dekla zaworów i musiałem rozpiąć przewody paliwowe od wtrysków i....
po skręceniu odpalił mega słabo jakby na 3 gary po czym zdechł po ok 20 sek - już nie odpalił.
Kręcenie rozrusznikiem nic nie dawało poza rozładowaniem akumulatora. 4h się pier... z odpowietrzaniem przewodów wyżej wymienionych i zero efektów (odkręcasz bo będzie paliwo lecieć itd. i tak każdy po kolei i gówno).
Finał strzały z plaka pod filtr powietrza bo już byłem zrezygnowany (sam psikałem i sam odpalałem) - odpalał i gasł ale to już był sukces to tego co było wcześniej.
Po ok 2 strzałach zgadał i po ok 10s zgasł. Następne odpalenie też bez plaka nie powiodło się. Więc znowu 2 x psik i odpalenie - zagadał i działa. Następnego dnia odpalił sam, ale przy odpalaniu był lekko rozchwiany i stabilizacja była po ok 10 sek. Później szybka przejażdżka max 2km i wszystko ok. Dziś odpalił jak zawsze i wszystkie problemy ustąpiły.
Ale tu weź poprawkę, że tego powietrza ile było u mnie w układzie było z 10 razy mniej niż u Ciebie obecnie.
Możesz próbować na pompkę podając mu paliwo (filmiki na YT) ale uważam, że on i tak sam sobie musi karmę, jak to kot, zacząć brać a plak jest apetizerem.
Popróbuj jeszcze w dwie osoby ale nie przesadzajcie z psikaniem.


Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2021, 22:08:27 pm »
Ten silnik to jest patologia stulecia z odpalaniem po rozpięciu czegokolwiek z układu paliwowego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2021, 09:23:04 am »
Nie wiem czy taka patologia  :-hehe bo miałem w Saab-ie 9-3 2.2TiD podobnie, zanim odpalił, kaszląc, kichając, telepiąc się i dławiąc, prawie zarżnąłem akumulator. Na początku nie dawał żadnych oznak że chce zaskoczyć. W końcu jak napisałem odpalił a już na złom go chciałem wywieźć  :-boks

Pzdr

P.S. Ja to nie łapię, tak strasznie narzekacie na te rdzewiejące, pełne usterek i wpadek auta a dalej przy nich tkwicie. Wypchnąć parcha i kupić coś spod znaku no np. VW czy Audi  ;D
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BY£)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BY£)
...

Offline WARDriver

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Po wymianie filtra paliwa to nie można odpalić silnika 2,0 diesel
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2021, 22:51:03 pm »
X-Type 2.0 Diesel to silnik Mondeo. Po wymianie filtra z obowiązkowym zalaniem nowego i zalecanym płukaniem baku należy cały układ przelać by wtryski (smarowane paliwem) się nie zatarły. Jeśli zostanie bąk powietrza we wtryskach, zatarcie ich końcówek to kwestia sekund. Plak- nie plak i po silniku. Udało ci się odpalić?