Dział Techniczny > XJ X351 (2009 - obecnie)

Kilka szczerych uwag na temat Xj x351 5.0

(1/9) > >>

Mercek:
Wolnossąca benzyna, w wersji long. Auto piękne, nietuzinkowe, ale zdecydowanie nie jest warte swojej ceny. Jeśli chodzi o komfort podróżowania i prowadzenie przy większych prędkościach to niestety Jaguar mocno rozczarowuje. Nie ma zupełnie porównania do Audi czy Mercedesa. Jest to samochód dla kochających Jaguary, takie osoby potrafią wybaczyć masę wad i niedociągnięć. Jakość wykonania wyraźnie odstaje od innych przedstawicieli tej klasy, a mowa przecież o samochodach premium. Drugi raz bym nie kupił, raczej wrócę do Audi. Piękny wygląd i urok marki nie wystarczą, dzisiejszy samochód, zwłaszcza tej klasy, ma być cichy, szybki i świetnie się prowadzić. Jaguar x351 raczej średnio spełnia te wymogi. Swego czasu jeździłem S-Type, rozczarował mnie, z Xj nie jest lepiej. A szkoda.

Driv3rrrr:
No niestety takie są fakty. X350 jeszcze bardziej odstaje w tej klasie.
Jaguara się kupuje dla stylu lub z miłości do marki.

Mercek:
Dokładnie tak. Za każdym razem powtarzam, jak mogli zepsuć tak piękny samochód. Nieporozumieniem są ceny tych aut i zaliczanie ich do grona premium. Trzeba jednak przyznać, że są wyjątkowe.

Yoohas:
Poza XJ Mk1, wszystkie kolejne XJ odstawały od konkurencji, zatem dziwne te oczekiwania? Wystarczy prześledzić historię modelu  :P

XJ to nadal jest premium, tylko trochę inne. Kiedyś dla specyficznego klienta, bo miały oryginalne wzornictwo.

Obecnie nie wiadomo dla kogo, ponieważ poza tym, że odstają parametrami od konkurencji to nie wyglądają w ogóle.

Mercek:
Historia modelu nie zmienia faktu, że na dzień dzisiejszy Xj X351 to model luksusowy, za bardzo duże pieniądze, próbujący ustawić się między A8, S klasą i BMW 7. To zobowiązuje i zupełnie nie rozumiem producenta jak mógł się zwyczajnie nie przyłożyć. Co do wyglądu, rzecz gustu. Jest wielu, którym nowe linie Jaguara podobają się. Wiem, że zbytnio idealizuję, ale Jaguar kojarzył mi się zawsze z pięknymi szybkimi prestiżowymi samochodami. Czar prysł, gdy zakupiłem S-Type. Jedno wielkie rozczarowanie. Tłumaczyłem sobie, że każda firma miała problemy z jakością, że nowy model musi być nowoczesny, szybki, pięknie sportowo się prowadzić. Niestety nic bardziej mylnego. Wcześniej jeździłem A6 i Jaguar do pięt jej nie dorasta, mimo że jest o klasę wyżej. Coś panowie Anglicy pod dyktando Hindusów nie odrobili lekcji. Chyba, że Jaguar od zawsze miał tylko mieć styl i nic więcej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej