Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Silnik AJ6 2.9 - co z nim nie tak?

(1/2) > >>

magnes:
Witam,

Jak w temacie, trochę pogooglałem... podobno uszczelki pod głowicą były nietrwałe, podobno coś z napinaczem łańcucha rozrządu, podobno za słaby (150KM?) na tak ciężkie auto, podobno kultura pracy nie ta... podobno wszystkie większe silniki AJ6, AJ16 a nawet XK6 były lepsze. Miał kto auto z takim silnikiem? Rzeczywiście jest tak źle?

katar83:
Zależy jak na to patrzeć, silnik jest generalnie za słaby na to auto, to jest zwyczajnie połowa silnika v12 więc po prostu 'piłuje' :)
Uszczelka pod głowicą jest podobnie problematyczna jak w AJ6.
Jak nie będzie ci przeszkadzać brak mocy po wciśnięciu pedału w podłogę to mimo wszystko nie jest to jakiś wielki problem, zwyczajnie ten silnik jest najsłabszy z całej serii ale na xj40.com znajdziesz sporo osób z 40tką i tym silnikiem z 200 tysiącami na liczniku.

Yoohas:
Główne pytanie jest - po co?

W sytuacji słabej dostępności, marności osiągów nawet 3.2 przy nim jest rewelacyjny. Także chyba chodzi głównie o brak uzasadnienia celowania w ten silnik. No i to były przeważnie ubogie wersje.

magnes:

--- Cytat: Yoohas w Kwiecień 24, 2021, 11:53:24 am ---Główne pytanie jest - po co?
--- Koniec cytatu ---

Jest ładny egzemplarz z tym silnikiem, zdrowa blacha, ładny lakier, nie zniszczone wnętrze, a właściciel auta zainteresowany byłby motocyklem który mam na sprzedaż i tak się zastanawiam...
W końcu wiadomo, że dwa koty chowają się lepiej niż jeden  ;D


--- Cytat: Yoohas w Kwiecień 24, 2021, 11:53:24 am ---W sytuacji słabej dostępności, marności osiągów nawet 3.2 przy nim jest rewelacyjny. Także chyba chodzi głównie o brak uzasadnienia celowania w ten silnik. No i to były przeważnie ubogie wersje.

--- Koniec cytatu ---

Auto do cruisingu, byle by go ciężarówki i autobusy MPK nie objeżdżały  ::) no i byle się go dało serwisować, 4.0 pełno jest, 3.2 też sporo, a ten 2.9 to musiałem sobie wygooglać czy w ogóle były takie bo nawet nie wiedziałem...  ;)
Miałem kiedyś MB w126 z silnikiem 2.6 - lubiłem to auto  8)

magnes:

--- Cytat: katar83 w Kwiecień 24, 2021, 11:34:23 am ---Uszczelka pod głowicą jest podobnie problematyczna jak w AJ6.

--- Koniec cytatu ---

Na czym dokładnie ta "problematyczność" polega?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej