Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Aktywacja/dodanie CarPlay

<< < (20/24) > >>

Zbyszek01:
No i super działa :-clap
Jak byś jeszcze pokazał mapy gog..e to by było super  :-K

stingear:
Mapy Google lecą w standardzie z automatu. Ja akurat używam Sygica, więc mi załapało, że jego używam do nawigacji i odpala Sygica, a nie mapy Google. Ale po pierwszym uruchomieniu były mapy Google. W ustawieniach możesz sobie wybrać, co chcesz mieć, a czego nie.

MatCat:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :-)

Na początku lutego nabyłem mojego kocura XF 2017 r - i zainteresowałem się tematem car play.

Jak sprawdzić czy jest możliwość instalacji u mnie tej funkcji?

Szukam również sprawdzonego serwisu dla auta w okolicach WWA. Macie może kogoś do polecenia?

stingear:
O możliwość "fabrycznego" zapytaj u lokalnego dilera, aktywacja tej usługi jest darmowa. Co do dodania modułu w przypadku jeśli nie jest, to po prostu podpinasz i działa.

stingear:
Moduł niestety nie jest idealny, jest kilka ale jak dla mnie nie do zaakceptowania. Byćmoże rozwiążą to w przyszłości, ale ja nie mam obecnie na to cierpliwości. Zdemontowałem i oddałem moduł.
Postanowiłem rozwiązać sprawę inaczej. Jako że nawigacji używam bardzo sporadycznie - a nawigacja tak naprawde jest jedynym powodem, dla ktorego chciałem to zrobić - postanowiłem ogarnąć sprawę za pomocą tabletu mocowanego nad ekranem. Wyjdzie nie dość, że taniej, to bardzoej funkcjonalnie.
Ktoś mi zaraz napisze, że przecież mogę sobie montować telefon albo normalną nawigację - jak bym tak chciał, to bym tak zrobił.
Tablet będę mocował nad ekranem za pomocą magnesów neodymowych ukrytych pod dekorem. Tablet bedzie podpięty tylko przez USB i BT. USB utrzyma zasilanie, BT pozwoli odtwarzać muzykę i powiadomienia przez głośniki auta oraz sterować z kierownicy zmianą puosenki itp. Okablowanie będzie więc minimalistyczne. W każdym momencie będę miał też dostęp do fabrycznego ekranu, wystarczy odpiąć tablet bez wpływu na odtwarzanie itp, np żeby cofać, co raczej żadko sie zdarzy. Zawsze będę mógł w razie potrzeby ogarnąć jakis mechanizm przesuwania albo coś w tym rodzaju, ale to nie problem na teraz.
Bez problemu moge miec podpiete 2 urzadzenia do BT, więc bede mogl dalej uzywac funkcji telefonu w aucie. Zobaczymy co z tegovwyjdzie, ale jestem optymistycznie nastawiony.
Może w przyszłości dostępny będzie moduł pozwalający podpiąć tablet zamiast ekranu od jaga, dzieki czemu zachowamy fabryczne funkcje i dostaniemy pełnego androida. Byćmoże sam zagłębię się w tym temacie i spróbuje coś zrobić. Ale na początek takie coś.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej