Autor Wątek: Aktywacja/dodanie CarPlay  (Przeczytany 25916 razy)

Offline LuKaS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 24, 2023, 09:40:07 am »
Witam,
Podpinam się pod temat Jaguar XE z 2018 z InTouch Control (przyciski po bokach), brak wejścia na kartę SIM oraz portu HDMI w podłokietniku.
koncówka VIN: JCP43105
Czy jest możliwość upgrade'u softu tak żeby było Apple CarPlay?

Pozdrawiam.
Jaguar XE 2018 2.0T 147KW RWD.

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 08, 2023, 19:05:08 pm »
Napisz wiadomość do serwisu Jaga, dostaniesz odpowiedź, czy się da. Ostatnio pojawiło się pełne kompletne radio z Androidem w rozsądnych pieniądzach i o dobrych parametrach. Wychodzi 50€ drożej niż badziewny retrofit.
Z gwarancja i nie ma problemu ze zwrotem, jeśli nie zadziała. A dostałem potwierdzenie, że w moim MY2015 z Meridianem będzie działał. Ogarnę pare drobnych rzeczy i zakupię.
https://www.iceboxauto.com/jaguar-xe-f-pace-2016-19-1025-navi-bt-android-130-carplay-hv3240
XE 2015 2.0D Automat

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 395
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 08, 2023, 19:43:22 pm »
Serwis na 100% odpowie że się nie da


Wysłane z iPhone
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline deCastelano

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jaguar XE 35t
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 09, 2023, 11:01:18 am »
Bo do tej wersji faktycznie się nie da - kiedyś zagłębiałem się w temat (da się to znaleźć w necie) i wymogiem aktywacji był HDMI albo SIM (już nie pamiętam dokładnie i nie chcę wprowadzać w błąd)
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline Eliasz Goldsztajn

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 08, 2023, 20:21:36 pm »
Napisz wiadomość do serwisu Jaga, dostaniesz odpowiedź, czy się da. Ostatnio pojawiło się pełne kompletne radio z Androidem w rozsądnych pieniądzach i o dobrych parametrach. Wychodzi 50€ drożej niż badziewny retrofit.
Z gwarancja i nie ma problemu ze zwrotem, jeśli nie zadziała. A dostałem potwierdzenie, że w moim MY2015 z Meridianem będzie działał. Ogarnę pare drobnych rzeczy i zakupię.
https://www.iceboxauto.com/jaguar-xe-f-pace-2016-19-1025-navi-bt-android-130-carplay-hv3240

Cześć! Śledzę uważnie całą Twoją walkę o Car Play w Twoim Jagu, szacunek ;)
Kupiłeś może te radio od iceboxauto? Działa?
Mógłbyś też napisać dlaczego oddałeś moduł? Co dokładne Cię wkurzało?

Niestety mam Jaga XE z 2018r co prawda z wyświetlaczem touch pro ale tylko z dwoma wejściami USB w podłokietniku więc aby miec CarPlay pozostaje mi tylko kupno modułu albo tego radia od iceboxauto.  :-thank

Offline stingear

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Informatyk, mam 3 koty: Fuli, Kaion oraz XE
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 25, 2023, 16:04:33 pm »
Moduł zakupiłem, zamontowałem, testowałem i godzine pozniej go zdemontowałem. Niby działało, ale było tragicznie. Problemy z dźwiękiem, z obrazem - systemowy miał "drgania" - no i było tak upierdliwe w kwestii laczenia sie z telefonem, że nie dało się tego anulować, a bez tego nie chciało działać. No i z automatu uruchamiało moduł, zamiast dać możliwość wyboru. Pod każdym względem nieakceptowalne. Radia jeszcze nie kupiłem, bo w kolejce leży kilka innych rzeczy do zrobienia, a nie pali mi się, żeby już je mieć. Mało używam navi, a muzyka na fabrycznym z usb leci, dzwonuc tez sie da bez problemów. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Powoli wszystko ogarnę i z pewnoscią dam relację na ten temat, co by było dla potomnych.
XE 2015 2.0D Automat

Offline scandaliero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 24, 2024, 23:58:44 pm »
Odnośnie aktywowania AA/CP to tutaj jest dobrze wyjaśnione - https://www.naviplus.com.au/single-post/2020/11/09/apple-carplay-android-auto-oem-smartphone-pack-retrofit-for-jaguar-and-land-rover-incon

Trzeba wymienić UIP z low na Med/High <- bo to w tym urządzeniu jest fizycznie zakodowany AA/CP.
Niestety sama wymiana nie pomoże. Trzeba jeszcze odblokować w funkcje w komputerze i zaktualizować system.


Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 270
    • Facebook
Odp: Aktywacja/dodanie CarPlay
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 30, 2024, 09:56:59 am »
Hej

owszem da sie,
moge uruchomic pod warunkiem, ze audio to touch pro,

jesli male audio montaz dodatkowego modulu ..,

Pozdrawiam
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...