Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

Zapowietrzający się układ chłodzenia

(1/1)

ferminn:
Witam.

Sprawa dotyczy X308 2000 rok, 4.0 + LPG.

Miesiąc temu zauważyłem, że osłabło grzeje ogrzewanie, w dodatku auto nieprawidłowo pracowało na gazie. Pojeździłem jakiś czas na samej benzynie i auto śmigało idealnie. Okazało się, że zapowietrzony jest układ chłodzenia. Po odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy. Na gazie pracował idealnie.

Po miesiącu spokoju znów się zapowietrza - kolejny raz słabe ogrzewanie i znów zaczyna źle pracować na LPG, więc jeżdżę na benzynie.

Czy macie jakieś pomysły, co to może być i jak sobie z tym poradzić?

truten23:
Sprawdź opaski zaciskowe na wężach. Może jakaś się poluzowała i płyn Ci ucieka.

nick0000:
A jeżeli płyn nie ucieka to parownik może wpuszczać gaz do płynu. To by się zresztą zgadzało skoro przy jeździe na Pb problem nie pojawia się.

truten23:
Autor napisał, że źle zaczyna pracować na LPG, więc jeździ na benzynie.
A na LPG źle zaczyna pracować zapewne dlatego, że wychładza się reduktor bo nie jest podgrzewany przez płyn chłodniczy.
Polecam skontrolować opaski na przewodach wodnych i rzucić okiem przy okazji jak to tam wszystko jest podłączone.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej