Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

SWB vs LWB

(1/1)

Bulldose:
Czesc, glupie pytanie...

Jak potwierdzic ze wersja samochodu to LWB albo SWB? ogladalem milion zdjec w internetach i juz sie gubie, po VINie w jednym aso jak rozkodowali VIN to powiedzieli ze SWB, w drugim dostalem wydruk ze rozstaw osi - dlugi... ma tto o tyle znaczenie ze nie wiem czy da rade wyjac podsufitke bez wywalania szyby :P

Jest jakis latwy sposob na sprawdzenie?

SAJWA71C74SG23185

Foto z boku:



Dzieki z gory ;)

PeterX:
No ale po co tu dekodować VIN, rzut oka i widac, że kot na fotce to jest SWB czyli short, krótki... wymiary dla X350 j/n. Najłatwiej zmierzyć z pomocnikiem pomiędzy wheelbase /środkami piast, a dokładnie dekli na felgach./ Procedura wyciągania sufitu wg Workshop manuala nie zakłada cięcia szyby, ale to teoria, na tym forum są posty, które wyjaśniają, że w praktyce w SWB podobno nie da rady wyciągnąć sufitu bez cięcia szyby, tj, da się,ale nie bez uszkodzeń podsufitki. Jakbyś juz ciął szybę to proponuję przednią, zawsze można wkleić ogrzewaną, a instalkę dorobisz przy okazji - moduły audio z oddzielnymi przyciskami grzania przedniej szyby chodzą aktualnie na alle < 200 zeta, także prawie free, podłączać szyby do przycisku "defrost" nie polecam.

Bulldose:

--- Cytat: PeterX w Marzec 02, 2021, 22:44:36 pm ---No ale po co tu dekodować VIN, rzut oka i widac, że kot na fotce to jest SWB czyli short, krótki... wymiary dla X350 j/n.

--- Koniec cytatu ---

Dziekuje za potwierdzenie, pzdr

camaro:
bardzo prosto zobaczyc roznice miedzy SWB a LWB oba auta roznia sie tylnimi drzwiami i na oko widac ze w LWB tylnie drzwi sa zblizone wielkosciowo do przednich a i szyba jest inna . w SWB tylnie drzwi i szyba sa o wiele mniejsze

PeterX:
Zgadza się, a mówiąc obrazowo: SWB jest zgrabny, a LWB to taka landara, to tak subiektywnie of kors chociaż życiowo wybrałem LWB :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej