Autor Wątek: Uszczelka oleju, odciska klocki, trzęsie autem, zamek nie otwiera 2,5 2002r  (Przeczytany 672 razy)

Offline JAGGGG

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Cześć  :-bry
mam kilka spraw na raz w jednym poście. Pacjent x-type 2,5 benzyna 2002r. sedan

1. Jaki jest wymiar uszczelki pod korek spustowy od oleju? (pytam, bo chcę jeszcze tym autem podjechać po nią  :-A ) Mam pod ręką miedzianą ze śr. wew. 20mm ale chyba za duża co?

2. Co może być przyczyną tego, że po zaparkowaniu auta w garażu na drugi dzień jak chce się ruszyć to czuć jakby ręczny trzymał lekko. Jak już się ruszy minimalnie to idzie płynnie go pchać itd. Dziś w kanale zauważyłem, że z przodu odciska klocek na tarczy. Klocki to TRW a tarcze Rotinger nacinane i nawiercane. Nigdy ostro nie hamuje przed postojem ani nie zostawiam na ręcznym.

3. Trzęsie autem ale tylko powyżej 110 km/h. Jak jadę 90-100 to normalnie jeszcze a jak da się gazu to zaczyna trząsać buda? Półoś wymieniana na nowa rok temu na BRV. Może to ma jakieś powiązanie z tymi tarczami?

4. Możliwe, że po pół roku padł znów włącznik świateł cofania i czujników parkowania? Zatrybi raz na 10 wrzuceń wstecznego..

5. Zamek z tyłu z prawej strony otwiera kiedy mu się chce. Raz ten "dzyndzel" odskoczy i drzwi otwarte a raz trzeba ręczenie za niego pociągnąć. Inne otwierają się bez problemu z pilota.

Bardzo bym prosił o pomoc. Nawet jeżeli znasz odp na jednio pytanie to śmiało pisz.  :-thank

Offline Panoramix

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Uszczelka oleju, odciska klocki, trzęsie autem, zamek nie otwiera 2,5 2002r
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2022, 09:40:16 am »
Kup nowy korek spustu oleju w sklepie V12. Uszczelka jest wtopiona w korek-ostatnio kupowałem u nich.
Co do trzęsienia autem to chyba podpora wałù.
Ręczny to mogą być zapieczone zaciski-miałem podobnie. Do regeneracji lub kupno nowych-pasują chyba od Mondeo




Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Uszczelka oleju, odciska klocki, trzęsie autem, zamek nie otwiera 2,5 2002r
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2022, 11:14:12 am »
Ręczny to mogą być zapieczone zaciski-miałem podobnie. Do regeneracji lub kupno nowych-pasują chyba od Mondeo

Na tył by stosowane różne zaciski w zależności od rocznika i tym samym różne klocki - sam miałem niespodziankę bo kupiłem "na pałę".