Autor Wątek: Wybierak się zacina - gearbox falt  (Przeczytany 321 razy)

Offline aqq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Wybierak się zacina - gearbox falt
« dnia: Lipiec 06, 2023, 17:58:50 pm »
Cześć, od jakiegoś czasu zaczęła mi się pojawiać usterka wybieraka. Dzieje się to, tylko gdy odpalam samochód i wybierak jest rozgrzany od słońca, lub dłuższej jazdy.
Po odpaleniu silniczek próbuje wysunąć pokrętło dwa razy, po czym jeśli mu się to nie uda, na desce pojawia się błąd "gearbox fault ". Czasami nie ma błędu mimo niewysunięcia pokrętła i mogę zmieniać biegi obracając nim w pozycji "schowanej".
Jeśli włączę silnik i ustawię klimę na maksymalne chłodzenie, po jakimś czasie jestem w stanie odpalić samochód bez tego błędu.

Kolega Zyg zag zaproponował wymianę całej części, ale widziałem, że są miejsca, które naprawiają te usterkę taniej ;)

Orientujecie się, czy jest ktoś w mazowieckim, kto naprawia wybieraki ? Czy ogarnąć jakiś manual do wyjęcia tej części i słać do Bydgoszczy ? ;)



Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Wybierak się zacina - gearbox falt
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2023, 17:28:15 pm »
Miałem to samo nie bawilem się w naprawę, w Poznaniu podobno też naprawiają musiał byś poszukać. Uważaj bo kiedyś możesz nie zgasić auta.

Offline aqq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wybierak się zacina - gearbox falt
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2023, 20:12:48 pm »
Miałem to samo nie bawilem się w naprawę

Czyli kupiłeś nowy, czy używany ?
Nie chcę szacować ryzyka, dlatego temat chcę ogarnąć sprawnie. Zastanawia mnie tylko czy te naprawy mają sens. Niby w ofertach jest info o 12 miesiącach gwarancji, a w filmikach na profilu widać, że da się to ogarnąć https://www.facebook.com/spec.jaguar

Ktoś z Was naprawiał wybierak i może się podzielić doświadczeniami ?

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Wybierak się zacina - gearbox falt
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2023, 20:23:29 pm »
Tak z Anglii nowy znalazłem z uszkodzonym opakowaniem z rabatem był. Zawsze jest ryzyko. Sam zdecyduj co zrobić. Powodzenia