Autor Wątek: Szarpanie skrzyni automatycznej x-type 3.0  (Przeczytany 1032 razy)

Offline QUD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Szarpanie skrzyni automatycznej x-type 3.0
« dnia: Listopad 09, 2020, 13:23:08 pm »
Witam,

Skrzynia szarpie na przejściu z biegu 2 na 3, tylko jak wolno się rozpędzam. Kiedy bardziej dynamicznie przyspieszam, nie występuje.
Jest też poszarpywanie samochodem podczas przyspieszania, kiedy samochód jedzie na 5 biegu, ok. 70 na godzinę, i będąc obciążony podjeżdża pod górkę. Kiedy nacisnę mocniej pedał gazu, redukuje na niższy bieg i nie ma tematu.

I teraz tak - obie usterki są takie, że jak wiem jak o nich to nauczyłem się jeździć tak, że prawie nie występują  :)
Niemniej, chciałbym to zrobić.
Działo się tak od zakupu auta, najpierw była wymiana statyczna, później dynamiczna. Nic się nie zmieniło. 

Pytanie, czy znacie warsztat zajmujący się ASB, który od wejścia nie krzyczy "7000zł remont kapitalny skrzyni" tylko potrafi zdiagnozować i zamknąć temat za diagnostykę i naprawę tego, co jest uszkodzone.
Jestem ze Śląska, ale nie ma problemu podjechać gdziekolwiek.

Będę wdzięczny za poradę.
 
Jaguar X-type Estate Executive 2005
3.0 AWD
https://zdrowersi.pl

Offline Bsat

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie skrzyni automatycznej x-type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2020, 17:15:14 pm »
Możesz spróbować dolać specyfiku. Ja z kolei miałem problem z szarpaniem przy zmianie z 4 na 5 przy wolnym rozpędzaniu. Zaaplikowałem Xado do skrzyń automatycznych za około 40zł i faktycznie czuć różnicę na plus.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Szarpanie skrzyni automatycznej x-type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2020, 22:18:00 pm »
Mój jeden jag też ma taki sam efekt, przy przełączaniu z 2 na 3. Czasem nawet przez chwilę obroty rosną (tak jakby był wysprzęglony), i dopiero zapina 3. Przy mocniejszym wciśnięciu nie ma problemu. Ja obstawiam jakiś problem z elektrozaworem, ale nie mam czasu się tym zająć.
Co do szarpania przy 70km/h to obstawiam cewki. Miałem to samo, pojedyncze wyczuwalne szarpnięcia - po wymianie cewek problem nie występuje. Aha, nie warto bawić się w używki, ja mam ich już kilkanaście, i robiłem casting na te 'najlepsze' - szkoda życia na takie kombinowanie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Szarpanie skrzyni automatycznej x-type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2020, 19:06:09 pm »
Możliwe że to wina konwertera,może dawać szarpania ale, sprawdź czy nie poszarpuje na niskim biegu pod ostrą górkę i to bez względu na to jak przyspiesza.Np 1 lub 2 bieg i ruszaj pod górę ale taką jak najbardziej stromą żeby prędkość wyjściowa była niska a moment wysoki.Jak będzie się ślizgać i szarpać to sugeruję że przełączanie na niskich biegach bez obciążenia (przy małym przyspieszaniu)to to samo zjawisko tylko w innych warunkach dynamicznych.