Autor Wątek: PROBLEM Z NAWIEWAMI  (Przeczytany 1636 razy)

Offline Maciej_ziel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • XF S
PROBLEM Z NAWIEWAMI
« dnia: Wrzesień 15, 2020, 10:58:14 am »
Witajcie

Mam problem w swoim świeżo zakupionym XF-ie z 2010r.
Widziałem parę podobnych wątków, ale w żadnym nie było rozwiązania problemu.

Co się dzieje:

Kratki nie obracają się zostały w pozycji otwartej (wszystkie 4)
Nie działa sterowanie kierunkiem nawiewu, wali tylko w nogi i delikatnie skrajnymi kratkami
Nie działa regulacja temperatury ( działa klima w trybie najzimniejszym, zwiększenie temperatury nic nie zmienia)
Obieg otwarty/ zamknięty działa
Moc nawiewu też działa

 :- pojecia

Prośba o pomoc.  :-help


Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2020, 14:02:32 pm »
Odnośnie otwartych kratek to w ustawieniach na ekranie znajdziesz, czy mają zostać otwarte czy mają się zamykać po zgaszeniu. Tak jest przynajmniej w polifcie, nie wiem jak w przedlifcie. Może masz po prostu ustawione na otwarte?

Co do reszty nie pomogę.

Offline Maciej_ziel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • XF S
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2020, 11:00:26 am »
Jest ustawione na auto.
Wczoraj rozebrałem nawiewy prąd na wiązce dochodzi, a silnik nic. Ciężko mi uwierzyć że padły wszystkie cztery + dwa od kierunku nawiewu.
Zastanawiam się czy nie jest to kwestia kodowania modułu climatronic-a

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2020, 19:29:52 pm »
A sprawdzałeś bezpieczniki? Wiem, że gdzieś tam prąd dochodzi, ale sprawdziłbym, bo może jakieś sterowanie nie dostaje prądu? Są 3 skrzynki: w silniku, przed pasażerem z prawej i w bagażniku. Nie wiem czy w przedlifcie jest tak samo, ale w polifcie w komorze silnika F23 10A (Czerwony) jest od klimatyzacji. A w bagażniku F1 30A (Różowy) jest od dmuchawy powietrza.
Najlepiej miernik i przeleciałbym każdy bezpiecznik po kolei w każdej skrzynce.

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 270
    • Facebook
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2020, 07:23:30 am »
Hej

potrzebowalbym auto, zeby sprawdzic ...

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Maciej_ziel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • XF S
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2020, 08:42:55 am »
Bezpieczniki sprawdzałem tylko te pod maską.
Dzięki za naprowadzenie, sprawdzę resztę, jak nie pomoże, to się odezwę do Ciebie @Zyg zag

Dzięki

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2020, 23:07:17 pm »
Napisz co się ostatecznie okazało. Może komuś się przyda, a i sam jestem ciekawy :)

Offline Maciej_ziel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • XF S
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2020, 09:37:10 am »
Na ten moment problem dalej występuje. Bezpieczniki sprawdzone, kupiłem jeden z silniczków nagrzewnicy sterujący klapą nawiewu z nóg na tułów. Po podłączeniu silniczek też nie działa   :- pojecia

Komputer pokazuje błędy z tych silniczków. Zastanawiam się czy nie kupić całego zestawu nagrzewnicy, zwalić deskę i wymienić całość.
Zastanawiam się tylko gdzie jest sterownik nagrzewnicy i czy jego trzeba w jakiś sposób kodować programować czy przyuczać  :- pojecia

Offline Maciej_ziel

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • XF S
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2020, 10:19:39 am »
WITAJCIE.

Udało się zweryfikować usterkę. Usterkę wywoływała dodatkowa elektryczna nagrzewnica. Po odpięciu tej nagrzewnicy wszystko wróciło do normy. (temperatura, kierunek nawiewu i otwieranie się nawiewów po odpaleniu)
Wymiana jej wiąże się z wyjęciem deski rozdzielczej, więc na razie ją po prostu odpiąłem.

Offline wolung

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Szerokości
Odp: PROBLEM Z NAWIEWAMI
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2020, 19:47:51 pm »
Ja ze swoim kotem pojadę do serwisu Jaguara ale najpierw zmienię akumulator na nowy, bo ten jest od nowości i dostałem informacje jak akumulator niedomaga to komputer odłącza niepotrzebne systemy. Może masz tak samo u siebie. Po prostu kot ustawia temperaturę i przez cały czas jej nie zmienia. Jak chcę sobie zmienić temperaturę muszą stanąć - zgasić samochód - odpalić. Na tej podstawie kot ustala znowu co ma zrobić i jak trzeba grzeje a jak trzeba chłodzi. Jak jest za zimno/za ciepło, czynność trzeba powtórzyć.

Mógłbyś zrobić i przesłać zdjęcia gdzie jest ta nagrzewnica i jak do niej dojść? Jak nic nie zadziała to pewnie spróbuje tej opcji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2020, 19:56:19 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar XF 3.0 Diesiel (241 KM) Premium Luxury V6 Auto (2010)