Autor Wątek: Tylna szybka.  (Przeczytany 1062 razy)

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Tylna szybka.
« dnia: Październik 17, 2020, 22:30:15 pm »
Witam wszystkich forumowiczów. Panowie mam pytanie dotyczące ściągnięcia ramek tylnich szybek. Przygotowuję kota do malowania i mam problem z tymi ramkami, (czytałem jedyny post na forum ) czy ktoś z Was ściągał te ramki? czy trzeba je wycinać stalówką od zewnątrz czy nożykiem od środka odciąć od kleju? bo wygląda na to, że jest przyklejona na klej, ale czy razem z szybką :- pojecia, nie chcę uszkodzić ramki bo będzie problem. Kolejny dylemat mam co po wycięciu, czy można ją później tak solidnie przykleić czy nie ? a może je zostawić? tylko lakierować z ramkami to trochę TVN usterka.  :-help

Offline kummpel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • XJR x308
Odp: Tylna szybka.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2020, 19:37:48 pm »
Ramki są przyklejone. Ja zdejmowałem je podgrzewając opalarka i podważając je plastikowymi narzędziami do tapicerki. Same ramki są dosyć sztywne więc jak będziesz delikatny, to nie pogniesz.

I grew up on the street. No, not the neighbourhood. The Sesame Street

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Tylna szybka.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2020, 20:07:49 pm »
Dzięki za odzew, czy możesz podać tel. na priv.? 2 min. rozmowy wyjaśnią więcej moich wątpliwości niż kilkadziesiąt postów.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Tylna szybka.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2020, 12:21:40 pm »
No i odpowiem sobie sam na zapytanie. Ramki tylnich szybek wycinamy przy uprzednim dosyć mocnym podgrzaniu opalarką. Nożyki do tapet nie zdadzą tu egzaminu, potrzebny jest cieńki, długi i sprężysty nóż, najlepiej taki do filetowania ryb. Ramki podklejone są taśmą dwustronną i klejem do szyb, dlatego nie próbujcie ich odrywać, klej trzeba przeciąć. Najlepiej zacząć od górnego rogu i ciąć po krzywiżnie, do ramki przyklejona jest uszczelka, trzeba zwrócić uwagę czy nie tniecie po niej. Załączam zdjęcia cięcia i wewnętrznej strony ramki, żebyście widzieli gdzie jest klej, a gdzie taśma.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2020, 13:23:35 pm wysłana przez Choina »