Autor Wątek: Simering problem z wyciekiem  (Przeczytany 891 razy)

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Simering problem z wyciekiem
« dnia: Październik 16, 2020, 20:24:13 pm »
Witam wszystkich. Mam maly problem a mianowicie walczę z uszczelnieniem wału korbowego wymieniłem już dwa razy simerig pierwszym razem był 92 107 na 95 nic ciekło dalej założyłem drugi 91 108 95 i nic to samo cieknie nie wiem co jest grane. Czy mam kupić oryginał bo nie mogę tego opanować bardzo proszę o pomoc

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Simering problem z wyciekiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2020, 13:00:55 pm »
Primo sprawdź czy nie masz wytartego rowku na wale - jeśli tak to uszczelniacz trzeba dać płyciej/głębiej - zazwyczaj jest taka możliwość.
Druga kwestia to uszczelniacz montuj z prowadzeniem żeby nie uszkodzić wargi - można takie zrobić np. z plastikowej butelki.
Trzecia sprawa - uszczelniacz osadź na szczeliwo - np. Victor Reinz, niestety uszczelniacze z metalową zewn obudową słabo uszczelniają po zewnętrznej.

Pozostaje jeszcze kwestia ze nie koniecznie musi się lać z silnika - może np. spod wysprzęglika który w niektórych konstrukcjach musi być wklejony, a nie tylko przykręcony.


Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Simering problem z wyciekiem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2020, 13:53:03 pm »
Witam bardzo dziękuję za odpowiedź wiesz co to robił mechanik do kturego mam zaufanie i powiedział mi że napewno z pod uszczelki pytałem się go o wał czy nie jest wytarty on mówił że sprawdzał to i że nie jest mam takol myśl może to być ze odma jest zapchana i robi ciśnieni i wali z pod tego simering czy raczej sadzilo by wszędzie?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Simering problem z wyciekiem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2020, 20:35:39 pm »
Teraz pytanie czy cieknie z pod wargi czy po zewnętrznej?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lemon82

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Kocham to forum
Odp: Simering problem z wyciekiem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2020, 00:05:25 am »
Cieknie z pod wargi na 100%