Autor Wątek: Wentylator chłodnicy przestał działać  (Przeczytany 1327 razy)

Offline okocza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Wentylator chłodnicy przestał działać
« dnia: Sierpień 22, 2020, 12:36:47 pm »
Witam :-bry, mam problem z nie włączającym się wentylatorem chłodnicy. Pacjent to Jaguar xf 3.0d S przedlift. Bezpiecznik sprawdzony. Jeżeli chodzi o sprawdzenie wentylatora nie mam zielonego pojęcia jak go sprawdzić bo z tego co wyczytałem ma wbudowany moduł.  po OBD zero błędów diagnozowane zwykłym jakimś delphi. Czy oprócz bezpiecznika w komorze silnika jest jeszcze jakiś dodatkowy przekaźnik lub moduł który odpowiada za pracę wentylatora. :-help
Pozdrawiam

Offline PawelM

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wentylator chłodnicy przestał działać
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2020, 13:04:28 pm »
Przestał działać? Zagotowałeś płyn? So jakiej tempreatury testowałeś?

Offline okocza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Wentylator chłodnicy przestał działać
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2020, 17:44:16 pm »
Nie włącza się wogóle wentylator a gdy klimatyzacje włączę to póki układ klimatyzacji zimny to chłodzi później rozłącza sprężarke i tak co 5 sekund wlącza i wyłącza chyba, że auto sie porusza to klimatyzacja chłodzi. Układ chłodzenia nie zagotował się. Dodam , że kilka dni temu wentylator normalnie działał  na postoju co chwile się załączał przy włączonej klimatyzacji.

Offline PawelM

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Wentylator chłodnicy przestał działać
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2020, 08:41:07 am »
A no to w zasadzie nie wiesz czy wentylator czy klima padła. Podłącz ten jakiś delphi i włącz monitor a dokładniej czujnik płynu chłądzącego ( tak żebyś widział temperature płynu). Uruchom jaga i grzej przy 100* wentylator powinien się włączyć na pierwszy bieg. Jeśli wentylator się włączy to problem jest z klimatyzacją a nie z wentylatorami. Daj znać po przetestowaniu.

Offline okocza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Wentylator chłodnicy przestał działać
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2020, 10:24:11 am »
Ok, klime nie brałem pod uwagę ponieważ dwa tygodnie temu była regenerowana sprężarka ale różnie może być. Spr i dam znać.