Autor Wątek: Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera  (Przeczytany 1439 razy)

Offline Tfalcon

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera
« dnia: Sierpień 15, 2020, 19:25:40 pm »
Cześć,

Od tygodnia jestem posiadaczem (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym) Jaguara XF 4.2V8 wolny ssak z 2009 roku. Mam małe dziecko i chciałem zainstalować fotelik samochodowy na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy. W tym celu muszę wyłączyć poduszkę powietrzną od strony pasażera. Niestety mimo usilnych starań, nigdzie nie znalazłem miejsca, gdzie można dokonać takiej operacji. Do tej pory jeździłem nowszymi samochodami i zwykle dezaktywacja polegała na przełączeniu przełącznika lub przekręcenia kluczykiem. Przy przełączniku otwierania dachu co prawda świeci się kontrolka mówiąca o tym, że poduszka jest wyłączana ale jej nie dowierzam. Chciałbym też na przyszłość umieć ją włączyć. Czy ktoś może mi w tym temacie pomóc?
Słuchajcie, jeśli ten wątek był już poruszany pierdyliard razy a ja go nie znalazłem to od razu przepraszam za spam ale tak jak piszę jestem nowy i nic w tym temacie nie znalazłem.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.077
Odp: Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2020, 20:57:53 pm »
Witaj. Skoro kontrolka się swieci to znaczy to ze poduszka jest wyłączona - w XF poduszka deaktywuje się automatycznie -w fotelu jest mata sprawdzająca wagę pasażera i jeśli waga nie przekracza ustawionej wartości to system poduszki pasażera deaktywuje się sam a nie „tak jak w nowoczesnych samochodach” gdzie trzeba przekręcić kluczyk
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Tfalcon

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Dezaktywacja poduszki powietrznej pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2020, 23:21:42 pm »
Cześć,

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc. Jutro skoro świt będę to testował. Mam nadzieję, że fotelik + 10 kilowy bobas nie aktywują poduszki  :-nie

Pozdrawiam