Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

opis jak na zawsze wyłączyć start/stop Jaguar XE

<< < (6/6)

Jaccom:
Czy ktoś pomyślał by zastosować takie rozwiązanie ?
https://allegro.pl/oferta/wylaczenie-dezaktywacja-emulator-modul-start-stop-9038880058

Zapamiętuje ustawienia pozycji, po zamknięciu auta i ponownym rozbrojeniu alarmu i odpaleniu silnika, moduł pamięta w jakiej pozycji był ustawiony.

M737:
pytanie po co?
nie wiemy jak to się sprawdzi w Jagu, nie wiemy czy czegoś nie popsuje jak samo się zepsuje...
 
niemal od 4 lat mam odpiętą wtyczkę i brak start-stop  :-A

Jaccom:
Bo widzisz tobie pasuje wypinanie wtyczek.
Mi pasuje bardziej inteligentne rozwiązanie modułu pamięci, Bez urazy dla twojego rozwiązania.

jak sam powiedziałeś ( pytanie po co?
nie wiemy jak to się sprawdzi w Jagu, nie wiemy czy czegoś nie popsuje jak samo się zepsuje...)

Tez mam swoje teorie, wyjęta wtyczka powoduje za każdym razem gdy komputer chce wyłączyć silnik, kolejną linijkę w dzienniku błędów.

Pamiętaj że dziennik błędów nie jest z gumy.
To taka teoria jak i twoja :)

zet24:
A od czego jest ta wtyczka, którą proponuje wypiąć M737?? Bo chyba nie tylko od systemu start stop.

stingear:
U mnie permanentnie jest wyłączony - wyrobiłem sobie odruch naciskania guzika do wyłączania zaraz po uruchomieniu silnika - nawet tego nie zauważam. Dokładnie tak samo, jak wciśnięcie pedału hamulca w celu odpalenia silnika. Raz w miesiącu sprawdzam, czy działa - pozwala mi to określić żywotność akumulatora. Wprawdzie został wymieniony niedługo po zakupie w ramach gwarancji na nowy, ale "badanie kontrolne" nie zaszkodzi. Tak samo regularnie sprawdzam płyny, a żarówki codziennie - zamontowałem lustro w garażu, dzięki czemu przy każdym wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu widzę, czy wszystko działa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej