Autor Wątek: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!  (Przeczytany 1094 razy)

Offline MatiK99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« dnia: Czerwiec 18, 2020, 09:48:16 am »
Witam wszystkich forumowiczów i dumnych właścicieli swoich kociakow. Niestety ja od kilku miesięcy walczę ze swoim Jagiem i już wszyscy mechanicy poprostu rozkładają ręce więc mam nadzieję, że któryś z forumowiczów mi coś pomoże, doradzi.
Mianowicie w silniku padł mi zawór z prawej strony głowicy a więc był robiony cały jej remont, planowanie, nowe zawory, uszczelka wszystko fajnie odebrałem samochód, po zrobieniu 10km temperatura wskoczyla na czerwone pole i koniec jazdy. Zdenerwował mnie fakt, iż wywaliłem w remont ponad 4 tysiące i auto znowu nie działa. Co do grzania się to wymieniłem już termostat, pompę wody, odpowietrzalem samochód kilka godzin i nadal to samo. U drugiego mechanika słyszę, że może to być peknieta głowica bo też się glowil sporo czasu z odpowietrzniem. Ale w peknieta głowice nie chce mi się wierzyć bo nie ma ani w płynie oleju, ani nie leci z wydechu para wodna, ma moc i poza tym, że się grzeje nie ma żadnych objawów. Dodam tylko, że ta elektryczna pompa wody jak rusze jakimś kabelkiem do przepustnicy to się czasami włącza a tak to ona nie chodzi, czy to może być przyczyną przegrzewa nią się silnika? Z góry dziękuję i proszę o pomoc bo walczę z tym autem od 3 miesięcy, wrzucone już jest ponad 5 tysięcy a auto dalej jak nie chodziło tak nie chodzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • O. K.
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2020, 14:49:49 pm »
A jaki to silnik?
✌POWODZENIA😉

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2020, 15:38:03 pm »
przecież pisze w temacie 4.0...

A jak z nawiewem ? leci ciepłe po nagrzaniu się silnika do normalnej temperatury ? będzie wtedy mógł wykluczyć zapowietrzenie

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2020, 22:36:23 pm »
Przez to ze jest zawor od grzania to nawet zapowietrzony będzie grzał. Ogarnij ta pompkę elektryczną, może blokuje przepływ
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline MatiK99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2020, 20:27:18 pm »
Z nawiewu leci letnie powietrze ale nie gorące.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2020, 13:17:04 pm »
A czy gdy zalewałeś silnik płynem chłodzącym weszło tyle ile mniej więcej powinno? Brak ciepłego powietrza z nawiewów może mieć kilka przyczyn. Woda może chodzić tylko po małym obiegu w silniku, bo np termostat nie otwiera się a przez to jest słabsze chłodzenie i silnik gotuje się. W Omedze też mi gotowało wodę, przyczyną był oberwany wirnik na pompie wody. Wymiana pompy wody rozwiązała problem.
Co do wiązek elektrycznych w Jaguarze zauważyłem też że są zrobione z bardzo słabego materjału mającego tendencję do przegrzewania się przez co traci elastyczność ( również z biegiem czasu) i pękania takie przerwy wiadomo czym skutkują. Może właśnie to być przyczyną tego że raz ci pompa działa a raz nie. Tak jak chłopaki mówią. Najpierw ogarnij pompę aby działała jak trzeba a później jak nie ruszy będziesz szukać dalej.

Offline MatiK99

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
  • Kocham to forum
Odp: S-Type 4.0 GRZEJE SIĘ PO REMONCIE SILNIKA!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2020, 21:37:29 pm »
Termostat jest wyjety z silnika przez co nie powinien się grzac wgl. Pojechałen do kolejnego mechanika mówi mi, że auto ma coś z tlokami niby. Nie powiem bo Jagiem ciutkę faluje ale tak to ma moc a po 2 co maja zepsute tłoki do grzania się wody, jak ktoś mi wytłumaczy to dziękuję bo mechanik nie potrafił. Czyli Panowie mówicie, że może to być też wina tej elektrycznej pompki wody? Wspomnę tylko, że idzie mi od jej wiazki taki niebieski kabelek który idzie do przepustnicy i właśnie na tej wiazce jak ruszam to czasami czuć jak by ona pracowała a tak to Ona nie działa. Najgorsze jest to, że się na tym nie znam a każdy mechanik mówi co innego. Zrobiłem kompletny remont prawej głowicy a mechanik mi mówi że niby na 6 i 8 cylindrze coś jest z tlokami i że teraz kolejne 5 tysięcy będzie remont kosztował. Ja już nie mam sił do tego samochodu bo walczę od prawie 4 miesięcy i auto dalej nie jeździ 😏 a nacieszylem się nim tylko 5 dni. Dziękuję za podpowiedzi 😉