Autor Wątek: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)  (Przeczytany 11377 razy)

mumin81

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2009, 12:00:22 pm »
Auto Świat....  :-gwizd
Ta gazetka kojarzy mi się tylko z jednym.
Mianowicie tak z 10 lat temu miałem takiego naprawdę fajnego kumpla, w którego rodzinie jeździło się VW Transporter TDI. U nas za to już wówczas w garażu stało XJ40.
No i ten pacjent mi przynosił co tydzień AŚ z jakimiś testami i czytał zawsze podsumowanie, w którym puentowano zwycięskie za każdym razem Volkswageny. Jakie tam czasem szły kwieciste odezwy, masakra! Kiedy mówiłem, że wolę Jaguara od jakiegokolwiek innego samochodu, bo to jest auto dla hobbystów, On tego nie rozumiał, bo przecież Jego TDI wg testów pali 6,2 a w teście przestronności wnętrza dostał 10/10 itp. Wniosek: zobaczcie co takie gazety robią ludziom z mózgów!

Dla mnie AŚ to są działający z premedytacją półinteligenci i to Oni mogą komentować nasze wypowiedzi na temat Jaguarów szanowni Forumowicze, a nie my Ich!


naughtycat23

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 16, 2009, 13:02:08 pm »
Auto Świat co by o nim nie mówić patrzy na sprawy związane z motoryzacją w swój wyjątkowy sposób faworyzując Niemieckie Messerschmidty zawsze. Gazetą dopowiednią dla naszych kotów jest classic auto gdzie nie ma raportów spalania i tego typu dyrdymałów które dla posiadaczy Jaguarów nie mają większego znaczenia.
Nie możemy oczekiwać od posiadaczy tdi iż ci zrozumieją na czym polega magia posiadania i uzytkowania Prawdziwego samochodu jakim jest Jaguar.

Dla niektórych ważne jest to aby tylko się przemieścić najlepiej za jak najmniejszą ilość pieniędzy dla innych ważniejszy jest sposób w jaki się to robi i STYL. Nie sądzę aby któs kiedykolwiek skwitował nawet glofA gti czy nowego scirocco słowem piękny a dla Jaguarów to normalka

Wstyd mi za gazetę która nie potrafi być obiektywna a tego powinno się właśnie od niej oczekiwać  :-tylko

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:35:11 am »
Mam ten numer Auto-Świat :) - co do kiepskich materiałów to się zgodzę. Oczywiście, na przełomie lat 80. i 90. ogólnie materiały były kiepskie ale plastiki przy obudowie kierownicy w XJ40 to naprawdę faux pas - są dramatycznie tandetne.
No i nadal nie wiem co jest nie tak w tym artykule. Jaguar jest drogi w utrzymaniu, droższy niż VW Golf :) :) :)

Aha - mam cały stos tych gazetek - są śmieszne artykuły np. o BMW M3. Wymienia się zalety itp. ale najlepsze są wady:
- duże spalanie
- mały bagażnik  :o :o :o :o
Nie kupię nigdy M3 bo dużo pali i ma mały bagażnik :) :) :)

PS. Z tą bezawaryjnością Jaguara to nie przesadzajmy - xj40 taki znowu idealny nie jest......
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

qbaty

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 17, 2009, 08:49:54 am »
Wszyscy wiemy, że xj40 idealnym samochodem nie jest, ale takie bzdury to jest lekka przesada - tak można sobie przy piwie gadać, ale nie pisać w gazecie:
Cytuj
Posiadanie Jaguara XJ 40 to prawie gwarancja, że zostaniemy zauważeni na ulicy. Szkoda tylko, że będzie to rzadka przyjemność, a do tego bardzo kosztowna.
bez komentarza

Cytuj
Poza paliwem koszty związane są z wydatkami na naprawy lub bezskuteczne próby opanowania wycieków oleju.
owszem znam takie egzemplarze, z których się leje, ale zdecydowanie więcej znam takich, które pozostają suchutkie

Cytuj
Zarówno silnik, jak i automatyczna skrzynia biegów są wrażliwe na niedostatki środka smarnego.
a to ci odkrycie - tylko Jaguar tak ma  :-hehe

Cytuj
W przypadku poważnego uszkodzenia "automatu" naprawa może nawet przewyższyć koszt całego auta.
jeśli kupimy samochód za 2000zł to pewnie tak...

Cytuj
Poza tym drogie są okresowe zabiegi serwisowe, np. wymiana wszystkich amortyzatorów to koszt ponad 4 tys. zł!
od kiedy wymiana amorków jest okresowym zabiegiem serwisowym  ?????? owszem zużywają się po jakimś czasie, ale przecież nie wymieniamy ich razem z olejem  :-nuts

Cytuj
Części oraz serwis są bardzo kosztowne.
tak jak przy każdej marce - można kupić drogo, można kupić tanio - zależy jak wytrwale się szuka...

Na pewno w artykule jest sporo prawdy, ale poprzez manipulacje słownictwem rodem z gazety bulwarowej typu Fakt czy inny SuperExpress, autor starał się za wszelką cenę ośmieszyć ten samochód  :-thumpdown
Każdą informację można przekazać na milion sposobów i od tego sposobu zależy jak zostanie ona odebrana przez czytelników - tu widzimy jaki cel przyświecał autorowi...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 09:00:23 am wysłana przez qbaty »

daniel

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 17, 2009, 09:55:50 am »
Wszyscy wiemy, że xj40 idealnym samochodem nie jest
...
E tam, nie wszyscy. Przecież jest idealny!  ;D

qbaty

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 17, 2009, 09:59:46 am »
 ;D

EMIL

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2009, 02:01:30 am »
I znowu zbyt wiele osob na forum tym razem posiadacze xj40 (kturego sam posiadam)Zostalo urazonych z powodu recenzji KLASYK Z WADAMI.Wielu poprostu nie moze uwierzyc w to dlaczego samochod ktory wedug nas jest bardzo wyjatkowy zostal opisany z jak najgorszej strony.Czytajac ten artykul niedopatrzylem sie w nim nic zlego.Autor poprostu wykonywal swoja prace.A ze nigdy nie posiadal xj40.To posuzyl sie do napisania tego artykolu opiniami o awaryjnosci.I poprostu pod to pisal swoj arytykol.Wiec jezeli za cel do napisania posuzylo mu.Najczestsze usterki wyciek ze skrzyni biegow.To czego mozna sie spodziewac.Ktos tam wspomnial o VW.No i nasuwa sie proste przypuszczenie.Zalety niskie spalanie.Sekunda myslenia no i juz jest prosta mysl pod ktora mozna pisac.W Jaguarze nie ma takich zalet.Do zalet zalicza sie luksus ,komfort,wygode.I nasuwa sie pierwsza mysl pisac pod to odpada zaduzo myslenia,rozpisywania,skladania slow w metafore.W czym szukac inspiracji do czego porownac by odzwierciedlic emocje.Zaglebiac sie w iluzje czy w swiat marzen widziany oczami dziecka czy doroslej osoby.Zbyt duzo czasu w szukaniu inspiracji.Gdy na biurku jeszcze kilka samochodow do kturych trzeba napisac recenzje i oddac do druku.By sprzedac w kiosku ruchu.

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2009, 02:08:52 am »
Cytuj
zaduzo myslenia,rozpisywania,skladania slow w metafore.

Szybka myśl - redaktor jest półgłówkiem, albo debilem cięższego kalibru.

Nemys

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:07:48 am »
hehe, to taka gazeta dla ludu. A lud jest ciemny i łyka jak młody leszczyk.

Poza tym, dla przeciętnego Kowalskiego, Golf jest super autem , a BMW oznaką luksusu. Więc czego się spodziewacie. A to, że wsiadając do Jaga, wsiada się do auta, a wsiadając do Golfa, czy prostszych BMW, wsiada się do dostawczaka to już inna sprawa.

Olejcie takie głupie teksty w takich gazetkach, te gazetki są dla innej grupy odbiorców.

magic

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 18, 2009, 23:16:24 pm »
a moze napiszmy do tego znawcy kotow jakim trupem jeździ na codzien jesli oczywiście jakies auto posiada  :-hehe :-hehe

Nie wiesz? Passatem w dieselu :-hehe :-hehe :-hehe

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 19, 2009, 09:20:12 am »
a moze napiszmy do tego znawcy kotow jakim trupem jeździ na codzien jesli oczywiście jakies auto posiada  :-hehe :-hehe

Nie wiesz? Passatem w dieselu :-hehe :-hehe :-hehe
błąd - prasówkami. Samochodami udostępnianymi przez importerów/dilerów do testów dziennikarskich...

magic

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:42:23 am »
a moze napiszmy do tego znawcy kotow jakim trupem jeździ na codzien jesli oczywiście jakies auto posiada  :-hehe :-hehe

Nie wiesz? Passatem w dieselu :-hehe :-hehe :-hehe
błąd - prasówkami. Samochodami udostępnianymi przez importerów/dilerów do testów dziennikarskich...
Czyli głównie Passatami w dieselu :-hehe :-hehe :-hehe

peres20

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 20, 2009, 06:39:19 am »
heh fantazja redaktorów nie zna granic. pracowałem troche jak mechanik samochodów szczególenie VW itp, to powiem tak auta co dzien nowe do roboty a moj kociaczek sobie co dzien stał przed warsztatem przez prawie rok bo do pracy dojezdzałem i palcem nie dotkłem sie do niego czeasem wydawało sie ze sie podsmiewa troszeczke z VW ;D. wiec tak to juz jest z tymi pismakami >:(. Pozdrawiam :-R

maciek

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 21, 2009, 08:50:48 am »
Kochani,

Dobrze wiemy, że eksploatacja samochodu ciągnie za sobą pewne wydatki i dobrze wiemy, że eksploatacja jagów do tanich nie należy - ja w swoim wymieniałem już 2 razy komplet gumek w zawieszeniu (oryginał!!), ale co tu dużo pisać, pewne elementy są nie do zdarcia i Ci którzy jeżdżą swoimi kotami na codzień wiedzą, że koty nie zawodzą. A zresztą nawet jakby zawodziły to i tak będziemy nimi jeździć!!! Bo są np. inne marki, beemwu, folkswagen :) itp. ale tylko w jagu po ciężkiej pracy człowiek siada na "kanapie" przy "kredensie" przed "telewizorem" i odpoczywa, nawet jak jakiś baran zajedzie mu drogę, albo próbuje się ścigać na światłach - stoicki spokój, siedzisz sobie wygodnie, wiesz że masz ponad 200KM pod maską a nie jak oni po parę siwków z małej pojemności.. :)
Jag to Jag, jeżeli ktoś raz spróbuje nigdy się od tej marki nie uwolni!! :))
 :-tylko

Chris

  • Gość
Odp: XJ 40 - Klasyk z wadami (mówi Auto Świat)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 07, 2009, 18:51:12 pm »
 :-za......BRAWOOOOOO!!!!!.... :-tylko pzdr.Chris XJ40.