Autor Wątek: pamięć foteli  (Przeczytany 959 razy)

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
pamięć foteli
« dnia: Maj 20, 2020, 18:27:26 pm »
Mam wersję bez pamięci foteli a wolałbym mieć z pamięcią ;D
Przeglądałem EPC i widzę, że niby numery modułów foteli nie mają związku pamięcią/jej brakiem. Jedynie liczba regulacji i numer nadwozia.
Czy zatem wszystko sprowadza się do przełącznika w drzwiach kierowcy??

Offline lukasz507

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: pamięć foteli
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2020, 12:56:58 pm »
Przełącznik niestety nie wystarczy. Niezbędny jest jeszcze moduł drzwi kierowcy ( on również odbiera sygnał z pilota kluczyka, więc po jego wymianie nie działa pilot ) oraz moduł fotela kierowcy ( wg schematów jest spora różnica między fotelami bez pamięci, a z pamięcią ). U siebie również jestem w trakcie przekładki foteli i mam wszystkie niezbędne części. Lecz po podstawieniu tylko modułu drzwi oraz przełącznika, działa tylko kierownica - fotel niestety nie. Patrząc pod spód foteli widać gołym okiem różnicę :-( Oczywiście da się to ogarnąć, lecz największym problemem będzie działanie pilota w kluczyku.

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: pamięć foteli
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2020, 13:26:06 pm »
OK, czyli nie jest tak różowo :(
A czy chociaż wiązka/wtyki z drzwi do fotela jest identyczna?
Masz może numer części dla właściwego modułu?

Offline lukasz507

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: pamięć foteli
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2020, 08:50:55 am »
Wiązka znajdująca się pod boczkiem drzwi jest inna ( wtyczki te same, ale różnią się ilością przewodów ). Jeśli chodzi o wiązkę do fotela to ilość i wygląd wtyczek jest ten sam, ale jak jest z ilością przewodów to nie wiem, dopiero będę to sprawdzał. Numeru modułu drzwi niestety nie jestem w stanie podać ponieważ już jest zamontowany :-( Najlepiej było by mieć dawcę, żeby pozyskać komplet części. Ja zakupiłem anglika ( w takim przypadku jeszcze będzie zabawa ze zmianą fotela prawego na lewy hehe ).

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: pamięć foteli
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2020, 10:11:26 am »
Modół komfortu jest programowany co do wiązki przeważnie sa rozbudowane na max wiec instalacja powinna byc kompletna.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.