Autor Wątek: XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...  (Przeczytany 1097 razy)

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...
« dnia: Maj 18, 2020, 17:25:00 pm »
Witam wszystkich,
Może temat podobny już był  ale chciałem znać opinię uzytkownikow xj8 z motorem 3.2, jak wypada porownanie z 4.0? (Wiem, że warto bardziej zainteresowac sie silnikiem 4.0) Chcialbym wiedziec czy ktoś porownywal obydwie gamy i nie chodzi mi o zużycie paliwa a bardziej o odczucie mocy, przyspieszenie itp. Osobiście jezdzilem w UK xj8 z 4.0 motorem ale nigdy nie mialem okazji przejechac sie tym mniejszym, faktycznie  można odczuć, ze posiada te prawie 50km mniej ? Jak to sie ma do przyspieszenia?  - wrażenia typu 'wciskanie w fotel' także bywają przy agresywniejszym przyspieszaniu lub kickdown?
Pytam ponieważ planuje kupno a nie ukrywam ze chcialem tez wziąć pod uwage silniki 3.2, choc nie chce sie rozczarowac...
Bede wdzieczny za wszelakie opinie w tym temacie.
Dzieki i pozdrawiam.

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2020, 15:25:14 pm »
Posiadam X308 z silnikiem 4.0 ale raz udalo mi sie przejechac wersja 3.2. Bylem zaskoczony jak dobrze to jedzi. Roznica nie jest wcale taka duza jak niektórzy opowiadają.
Inna sprawa, ze jechalem nim tylko po miescie. Nie wiem jak zachowuje sie przy wiekszych predkosciach.
Gdybym mial dzisiaj kupowac X308 to bym wzial 4.0 bez kompresora.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2020, 22:04:46 pm wysłana przez MicGin »

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2020, 16:47:44 pm »
Dzięki za wiadomość  ;)
Wlasnie ja slyszalem,ze na trasie jest żwawo z silnikiem 3.2.
Docelowo szukam 4.0 ale nie chce wykluczać tej mniejszej pojemności, moze warto przy okazji tez szukac...
Jakby nie bylo ponad 40km wiecej mozna odczuć,  tak mi sie przynajmniej wydaje.
Jezdzilem 4.0 jakis czas...

Offline JPTJAG

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • x308 3.2 Sovereign
Odp: XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2020, 23:52:02 pm »
3.2 litra spisuje się dość dzielnie. Dynamika na dobrym poziomie, spalanie również, nie ma zmiennych faz rozrządu więc teoretycznie jedna rzecz mniej do niepokoju;) Różnicę można zauważyć głównie przy wyprzedzaniu, żeby zrobić to dynamicznie 3.2 musi zrzucić dość ostro bieg i obroty wchodzą w strefę raczej sportową niż komfortową - w 4.0 jest bardziej "dostojnie" - to jedyne co ja zauważyłem porównując dwie wersje. Ja mam 3.2 - już od 4 lat. Bardziej od 4.0 xj kusi mnie 4.0 xjr, ale nie miałem nigdy okazji nim się przejechać więc póki co to takie nieśmiałe marzenia. Rożnica w tym przypadku na pewno będzie zauważalna, pewnie nie tylko pod względem dźwięku ;)

Offline Dodo88

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • x-type, x308
Odp: XJ8 3.2 - pytanie do posiadaczy...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2020, 09:48:05 am »
Super, dzieki za porownanie :) tak sadzilem od poczatku ,ze pewnie 3.2 nalezy bardziej krecic w obroty...
Temat mozna uznac za zamknięty , choc moze komus sie przydac jego kontynuacja.
Kupilem wczoraj 'kota w worku'  :p