Autor Wątek: Moduły komfortu  (Przeczytany 1052 razy)

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Moduły komfortu
« dnia: Maj 09, 2020, 12:02:35 pm »
Szukam (i znaleźć nie mogę) tzw. modułu komfortu dokładnie chodzi mi o:
- domykanie, zamykanie szyb (wszystkich - czterech nie tylko dwóch) za pomocą pilota - moduł programowalny np. z gdy z pilota kliknę 3 razy kłódkę, to uchyla się okna na 2 cm. A jak dwa razy, to wszystkie szyby jeśli nie są, zamknie.
- chowania lusterek, które złożą się, gdy zamknę auto z pilota, o rozłożą po uruchomieniu silnika
- świateł dziennych, aby z połączeniem fabrycznego czujnika zmierzchu w aucie (przy ustawieniu włącznika świateł na auto) zapalał światła do jazdy dziennej, gdy komputera podkładowy auta wyłączy światła. A gdy ciemno wyłączał światła dzienne i przeszedł na światła mijania, gdy komputer pokładowy auta je włączy.

Ktoś coś wie? Lub na i może polecić?
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Moduły komfortu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2020, 17:21:55 pm »
Cześć. nie wiem jak z otwieraniem szyb z pilota, ale po ustawieniu szyb w tryb zamykania przełącznikiem (tak, że nie trzeba trzymać przełącznika podczas zamykania), po przytrzymaniu na pilocie zamykania drzwi, okna i szyberdach się zamykają. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi. U mnie kot sam zamyka centralny po przekroczeniu 5 km/h, więc lusterka by się pewnie złożyły. Chyba, że składanie automatyczne byłoby dopiero po drugim naciśnięciu na pilocie zamykania, po którym nie można otworzyć drzwi od środka. Do świateł do jazdy w dzień zamiast przekaźnika mam moduł, który włącza światła dzienne po odpaleniu silnika. Jeśli przełączę włącznik świateł na AUTO, wtedy czujnik światła włącza mijania, a gasną dzienne.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Moduły komfortu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2020, 22:37:26 pm »
Pkt. 1 tak jak kolega pisał. Jak masz zamykanie szyb po krótkim naciśnięciu guzika to się zamykają po przytrzymaniu zamykania na pilocie.
Pkt. 2 jest to do zrobienia. Poszukaj w googlu. Trzeba kabelek poprowadzić ze skrzynki bezpieczników pod nogami z punktu gdzie idzie sygnał z drugiego zamknięcia drzwi. Gość to ładnie pokazuje. Znajdziesz.
Pkt. 3 tak jak kolega pisał. Ja mam na przekaźniku i wyłączanie podpiete pod postojówki więc jak włączę lub automat włączy to drl gasną i świecą mijania.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Moduły komfortu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2020, 11:23:09 am »
Pkt.1  - Szał - panowie!
Nawet nie wiedziałem o tej funkcji  :-za  :-tylko  :-thank

z 4 szyb tylko 3 zamykają się po tej kombinacji z pilota, fakt ze czwarta szybka również nie zamyka się po naciśnięciu guzika zamykania szyb (ma dwa skoki, jeden to ręczne zamykanie, drugi skok to automatycznie otówrz/zamknij) - ciekaw jestem jak to ustawić? poprzednie szyby, po prostu opuszczałem do oporu z drugiego skoku parę razy i nagle już reagowały na pojedyncze wciśnięcie.
Magia.. :)

Pkt. 3 tak jak kolega pisał. Ja mam na przekaźniku i wyłączanie podpiete pod postojówki więc jak włączę lub automat włączy to drl gasną i świecą mijania.
I to wszystko przy ustawieniu przełącznika świateł w tryb AUTO ?
A ten przekaźnik, to.. co to, to? bo zbieram listę ToDO rzeczy dla mechanika, który będzie mi to wszystko robić ;)
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Moduły komfortu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2020, 20:18:34 pm »
Szyby w automat ustawiasz tak: guzik do góry i trzymasz 3sek, i powtarzasz na zamkniętej szybie trzymanie guzika do góry 3sek. Ma działać. Po odpięciu aku musisz to zawsze zrobić.
Co do przekaźnika to zwykły przekaźnik samochodowy 12v NO/NC. Podłączenie zrobisz sam na kolanie w 15min. 😉
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]